Mbappe do Realu Madryt - co dalej z PSG?(Art.sponsorowany)

Fot. 2024.02.26 11:21 / news / czytano 242 / opinie 0

W świetle letniego okna transferowego, piłkarski świat może być świadkiem jednego z najgłośniejszych transferów ostatnich lat. Kylian Mbappe, czołowy napastnik Paris Saint-Germain i reprezentacji Francji, znajduje się u progu przejścia do Realu Madryt, co bez wątpienia wstrząśnie fundamentami europejskiego i światowego futbolu. Jeśli faktycznie ten transfer dojdzie do skutku, co dalej z PSG?

Saga dobiega końca? 

Transferowa saga z Mbappe w roli głównej, ciągnąca się od dobrych trzech sezonów prawdopodobnie dobiega końca. Mariaż z Realem Madryt, który od długiego czasu ubiega się o sprowadzenie do siebie jednej z największych gwiazd współczesnego futbolu w końcu powinien dojść do skutku. Mbappe nie skorzystał z oferty przedłużenia kontraktu z PSG i dlatego mógł negocjować nowe warunki z innym klubem, czyli swoim wymarzonym Realem Madryt. 


Śladami Cristiano Ronaldo 

Informacje przekazane przez El Chiringuito TV rzucają światło na szczegóły umowy, która ma przybliżyć Mbappe do wzoru kontraktu, jakim kiedyś cieszył się Cristiano Ronaldo podczas swojej przygody z madryckim gigantem. Ronaldo, legendarny napastnik, który reprezentował Real w latach 2009-2018, zyskał nie tylko sportową sławę, ale i wyjątkowo korzystne warunki finansowe, szczególnie w zakresie praw do wizerunku.

Szczegóły kontraktu z Realem

Planowana umowa Mbappe z Realem zakłada, że Francuz będzie czerpał aż 80% dochodów generowanych przez wykorzystanie jego wizerunku, pozostawiając 20% w kasie klubu. Jest to znaczące odejście od standardowego modelu, który Real Madryt zazwyczaj stosuje, gdzie przychody są dzielone po równo między klubem a zawodnikiem. To ustępstwo podkreśla nie tylko wyjątkowy talent Mbappe, ale i jego wartość marketingową.

Co z PSG? 

Transfer ten, choć wzbudzający entuzjazm wśród fanów Realu Madryt, stawia Paris Saint-Germain przed trudnymi pytaniami dotyczącymi przyszłości. Strata tak wybitnego talentu jak Mbappe niewątpliwie będzie miała wpływ na siłę ofensywną zespołu i jego aspiracje zarówno w krajowych, jak i europejskich rozgrywkach. Warto tylko nadmienić, że dla PSG Mbappe rozegrał 291 meczów, strzelając aż 244 goli i zdobywając 105 asyst. Mając dwadzieścia pięć lat, te statystyki są wręcz kosmiczne.
Chcesz obstawiać mecze Ligue 1 – sprawdź ofertę https://sport.betfan.pl/typy-bukmacherskie/typy-ligue-1/ 

PSG, klub znany z ambitnych celów i nieustającej chęci dominacji na arenie międzynarodowej, znajdzie się przed wyzwaniem zapełnienia luki po odejściu Mbappe. To nie tylko kwestia znalezienia odpowiedniego następcy na boisku, ale i postaci, która będzie mogła równie skutecznie reprezentować klub na arenie międzynarodowej. Czy piłkarze tacy jak Randal Kolo Muani lub Ousmane Dembélé zastąpią niezwykle utalentowanego Francuza? Być może szejkowie z PSG sięgną głębiej do kieszeni i sprowadzą nową gwiazdę? Transfer Kyliana Mbappe do Realu Madryt, jeśli dojdzie do skutku, nie tylko zmieni karierę młodego Francuza, ale również zmusi PSG do przemyślenia swojej strategii na przyszłość.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij