Trzeci turniej szachowy krościeńskiego grand prix

Fot. 2013.04.20 18:15 / news / czytano 5469 / opinie 0

Pensjonat u Gerwazego 20 kwietnia po raz kolejny gościł młodych szachistów biorących udział w cyklu rozgrywek o Grand Prix Krościenka.

Gra w szachy to jeden z ciekawych sposobów wypełnienia wolnego czasu. Choć słyszy się tu i ówdzie narzekanie na młode pokolenie, jednak okazuje się, że młodzieży nie trzeba specjalnie motywować i aktywizować. Wystarczy przedstawić propozycje na spędzenie wolnej soboty w oderwaniu od telewizorów i komputerów. Turniej tradycyjnie sędziował właściciel pensjonatu Gerwazy Skubisz - pasjonat szachów i gier logicznych. Zawodnicy rywalizowali ze sobą o zwycięstwo w systemie każdy z każdym. Kolejność miejsc w turnieju zależna była od zdobytych punktów. W przypadku równej ilości punktów o kolejności decydował bezpośredni wynik. O ostatecznych lokatach w klasyfikacji generalnej zdecyduje w czerwcu łączna suma punktów uzyskanych przez zawodnika w trzech turniejach z czterech organizowanych w ramach cyklu. 

Medaliści III turnieju Grand Prix, klasyfikacja szkół ponadpodstawowych:

  1. Zygmunt Soliwoda - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
  2. Mateusz Trzęsała - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
  3. Mateusz Potaśnik - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.

Medaliści III turnieju Grand Prix, klasyfikacja szkół podstawowych:

  1. Bartosz Ciesielka - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
  2. Marek Kwak - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
  3. Kacper Trzęsała - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.

Zgodnie z przedstawionym regulaminem , jak w poprzednich turniejach, zwycięzca III turnieju Grand Prix otrzymał puchar, zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymali medale, każdy z uczestników otrzymał nagrodę ufundowaną przez organizatora (łączny budżet na nagrody wyniósł jak poprzednio 180 zł). Gospodarz pensjonatu jak zwykle zapewnił bezpłatny poczęstunek i napoje oraz zaprosił młodych szachistów na IV turniej grand prix. Kolejny turniej tej edycji zaplanowany jest w Dniu Dziecka.

 

Z szachowym pozdrowieniem

Zdzisław Soliwoda organizator turnieju

Autor: Zdzisław Soliwoda / oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij