Krościenko: Ku chwale Ojczyzny!

Fot. Magda Wojtarowicz 2022.11.11 10:02 / news / czytano 1414 / opinie 0

Uroczystości upamiętniające 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. koncelebrowaną w kościele parafialnym w Krościenku n.D, której przewodniczył proboszcz ks. Henryk Homoncik.

W homilii wygłoszonej podczas uroczystości ks. proboszcz nawiązał do aktualnej sytuacji za naszą wschodnią granicą, akcentując to, że każdy z nas powinien zabiegać i troszczyć się o wolność, bowiem nie jest nam ona dana na zawsze.  

W modlitwie w intencji Ojczyzny uczestniczyły poczty sztandarowe szkół, jednostek OSP, Klubu Sportowego Sokolica, Związku Podhalan. Przemarsz i mszę św. uświetniła gra Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Krościenku n.D. 

Na zakończenie przed zgromadzonymi w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku n.D, przygotowani przez p. Marię Kurpiel i Jolantę Ciesielkę.

Autor: oprac.red.
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij