Wyścig o lidera - kto ma największe szanse na tytuł Mistrza Polski? (art.sponsorowany)

Fot. 2024.03.21 18:49 / news / czytano 343 / opinie 0

Tytuł mistrza Polski zdobył w 2023 roku Raków Częstochowa. W tym sezonie rozgrywki są równie emocjonujące jak w poprzednim. Wielu kibiców z zapartym tchem ogląda kolejne rozgrywki i zadaje sobie pytanie, kto ma największe szanse na tytuł Mistrza Polski w tym roku. Na to pytanie szczegółowo odpowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Ekstraklasa 2024 - przewidywania a rzeczywistość 
Typy Ekstraklasa niejednokrotnie bardzo często się zmieniają. Obstawianie zakładów obarczone jest bardzo poważnym ryzykiem, ponieważ na boisku niejednokrotnie dzieje się wiele nieprzewidzianych zdarzeń - zwłaszcza, jeśli chodzi o Ekstraklasę. Zanim rozpoczął się obecny sezon, według kursów największe szanse na uzyskanie tytułu mistrza Polski w 2024 roku miały mieć zespoły pochodzące z Częstochowy, Warszawy, Szczecina i Poznania. W tym momencie odbyła się już ponad połowa zaplanowanych meczy, dlatego warto dokładnie zweryfikować, czy tego typu analizy miały pokrycie w rzeczywistości. 

Po zakończeniu rundy jesiennej okazało się, że jakakolwiek z wymienionych drużyn nie zajęła nie tylko pierwszego, ale nawet drugiego miejsca w ogólnej tabeli. W grudniu ub.r. miano lidera niespodziewanie pełnił... Śląsk Wrocław, który początkowo według typów miał zajmować mniej więcej średnią pozycję w tabeli. Podobnie wyglądało to w kwestii pozycji Jagielloni Białystok, która w poprzednich sezonach nie słynęła z większych sukcesów, zaś obecnie dość mocno się to zmieniło. 

Mistrzowie Polski 2023 - kto zajął ten tytuł? 
Trzeba przyznać, że żadne Ekstraklasa kursy nie wskazywały początkowo na to, że zwycięzcą będzie Raków Częstochowa. Było to ogromne zaskoczenie zarówno dla kibiców jak i wnikliwych obserwatorów. Rakowowi udało się zdobyć ten tytuł po raz pierwszy w historii najwyższej klasy rozgrywek. W sezonie 2021/2022 drużyna była bliska osiągnięcia tego celu, jednak Lech Poznań okazał się lepszy. Podczas sezonu 2022/2023 gracze Rakowa zwłaszcza jesienią pokazali wyjątkowo dobrą grę, dzięki czemu zostali faworytami. 

Mistrzowie Polski - statystyki 
Jak wyglądają statystyki dotyczące mistrzostwa Polski w piłce nożnej? W 2023 roku miano to zdobył po raz pierwszy Raków Częstochowa. Okazuje się, że jednio mistrzostwo zdobyły też drużyny takie jak Garbarnia Kraków, Szombierki Bytom oraz Piast Gliwice. Najwięcej razy mistrzami Polski zostawała Legia Warszawa, bo aż 15. Dalej pod tym względem znalazły się następujące drużyny: Ruch Chorzów i Górnik Zabrze (14 razy), Wisła Kraków (13), Lech Poznań (8) oraz Cracovia (5).

W XXI wieku najwięcej razy triumfowała Wisła Kraków, która zdobywała tytuł mistrza Polski kilka razy z rzędu. Z kolei w drugiej dekadzie wieku zaczęła się dobra passa Legii Warszawa. Niektórzy uważają, że zdobycie tytułu mistrzów przez Raków Częstochowę był wyjątkowym wydarzeniem. Nic bardziej mylnego - zespół ten konsekwentnie wzmacnia swój skład oraz inwestuje, dzięki czemu może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Nie ma jednak absolutnie żadnej pewności, która z drużyn będzie triumfowała w tym roku, ponieważ jest to uzależnione od różnych czynników. 
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij