XV Otwarte Zawody o Puchar Prezesa ZEW Niedzica S.A. w Narciarstwie Alpejskim

Fot. Arch. Organizatora 2015.02.24 16:02 / news / czytano 3708 / opinie 0

Piękna, bezwietrzna aura, profesjonalnie przygotowana trasa slalomu, spora dawka emocji i cenne nagrody – to wszystko czekało na uczestników zawodów w Niedzicy w niedzielę 22 lutego br.

Na liście startowej znaleźli się nie tylko narciarze z okolicznych miejscowości, ale także pasjonaci narciarstwa zjazdowego m.in. z Rabki-Zdroju, Skawiny i Limanowej. Uczestnicy zawodów walczący o główną, honorową nagrodę, startowali w dwóch przejazdach, w trzech grupach wiekowych, w kategorii kobiet i mężczyzn.

Z uwagi na jubileuszowe, specjalne wydanie zawodów, zwycięzcy w obu kategoriach mogli zabrać Puchar do domu. Dotychczasowy Puchar miał charakter przechodni. Zawody oficjalnie otworzył, życząc powodzenia wszystkim uczestnikom Dyrektor Ekonomiczny ZEW Niedzica SA - Janusz Drabik. Zawodnicy ruszyli na start o godz. 11:00, a rywalizacja wśród ponad 50 uczestników poczynając już od najmłodszej kategorii była niezwykle zacięta. O naprawdę silnym współzawodnictwie mogą świadczyć uzyskane czasy oraz kilka przypadków nieukończenia przejazdów przez dobrych zawodników. Trasa przejazdu stanowiła spore wyzwanie dla umiejętności sportowych zawodników. Tym bardziej szczególne brawa należą się dla Filipa Gabrysia z Grywałdu, któremu stok Niedzicki nie był straszny i z drobną pomocą taty w postaci pilotażu, pokonał linię mety obydwu przejazdów. Dzielny sześcioletni Filip otrzymał również wyróżnienie jako najmłodszy uczestnik zawodów.

Tegoroczni zwycięzcy XV Zawodów o Puchar Prezesa ZEW Niedzica SA wywalczyli cenne nagrody, a były nimi karty podarunkowe o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepie Intersport. Nagrody, dyplomy i medale oraz najwyższe trofea otrzymali z rąk Prezesa Zarządu ZEW Niedzica SA – Grzegorza Podlewskiego: - w kategorii kobiet Ania Nowak z łącznym czasem obu przejazdów 48,84. - w kategorii mężczyzn Dawid Bucki z łącznym czasem obu przejazdów 46,05. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wraz z medalami i dyplomami, również mogli się cieszyć takimi wartościowymi nagrodami jak: pulsometry, plecaki, śpiwory i kije trekingowe. Zdobywcy miejsc poza podium od IV - VI otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a uczestnicy najstarszej kategorii vouchery na rafting ufundowane przez Centrum Narciarstwa i Snowboardu Fun School. Dodatkowo sklasyfikowani zgodnie z regulaminem jako drużyna i wyróżnieni dyplomami zostali pracownicy ZEW Niedzica SA. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, pogoda sprzyjała dobrym wynikom, a wszyscy przybyli obserwatorzy oprócz emocji związanych z kibicowaniem mogli zażyć kąpieli słonecznej. Uczestnicy którym nie udało się ukończyć zjazdu mogli zrehabilitować się tuż po zawodach o Puchar Prezesa ZEW Niedzica SA w kolejnej rywalizacji pn. Puchar Pienin.

Obszerna galeria TUTAJ

Autor: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij