12 lat z imieniem Jana Pawła

Fot. Anna Borkowska 2015.05.18 16:15 / news / czytano 2679 / opinie 0

Publiczne Gimnazjum w Krościenku n.D od 12 lat nosi imię Jana Pawła II. Co roku w maju, cała społeczność szkolna świętuje dzień patrona szkoły.

Oficjalna część uroczystości w szkole rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu. Wcześniej cała społeczność szkolna uczestniczyła w Mszy św. w kościele  pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku.

Wszystkich przybyłych przywitał dyrektor szkoły - Krzysztof Koper. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o tym co w szkole udało się zrealizować i o planach placówki na przyszłość.

Podczas święta uroczyście nagrodzeni zostali laureaci organizowanych co roku w gimnazjum konkursów papieskich: Międzygimnazjalnego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II oraz Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II.

Zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie obejrzeli i wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów należących do Koła Żywego Słowa prowadzonego przez Marię Kurpiel oraz Koła Muzycznego, którego opiekunem jest Jolanta Ciesielka.

W Święcie Szkoły udział wzięli m.in. Jan Dyda wójta Gminy Krościenko n.D, Bogusław Waksmundzki Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Jan Komorek radny Powiatu Nowotarskiego, księża, przedstawiciele Rady Gminy i dyrektorzy szkół.

Autor: mw
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij