Szczawnicki Chór Kameralny - Jubileusz 10 - lecia zespołu na Sądeckim Festiwalu Muzycznym

Fot. K.Kordas 2016.11.07 16:03 / news / czytano 1931 / opinie 0

Organizowany przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” Sądecki Festiwal Muzyczny „Iubilaei Cantus” upamiętnia ważne dla Nowego Sącza oraz regionu rocznice. W tym roku z koncertem finałowym wystąpi Szczawnicki Chór Kameralny, obchodzący w tym roku 10- lecie swojej działalności artystycznej.

Szczawniccy kameraliści wspólnie z zaproszonymi gośćmi: Zespołem muzyki XVII i XVII w. „Extempore” oraz instrumentalistami z Czech, pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej zaprezentują środkowoeuropejską muzykę barokową. Zabrzmią utwory polskich mistrzów Mikołaja Zieleńskiego, Marcina Mielczewskiego, a także muzyka związanego z Bratysławą (wówczas Pressburgiem) Samuela Capricornusa. Zespół Extempore zaprezentuje ponadto muzykę instrumentalną Adama Jarzębskiego i Sylwestra Szarzyńskiego oraz oryginalne, rzadko wykonywane w Polsce utwory, urodzonego we Wrocławiu (ówczesnym Breslau), Georga Daniela Speera.

- Już po raz czwarty będziemy koncertować w bazylice św. Małgorzaty dla niezwykle życzliwej sądeckiej publiczności. Dziękujemy „Sokołowi” za ponowne zaproszenie nas do udziału w Festiwalu Iubilaei Cantus. Tym razem zaprezentujemy w Nowym Sączu muzykę polską ale też utwory kompozytorów praktycznie w Polsce niegrywanych. Ta wspaniała muzyka ma swój niepowtarzalny klimat i jesteśmy pewni, że spodoba się naszym słuchaczom. Poza tym, po raz pierwszy wystąpimy z zespołem „Extempore” i bardzo cieszymy się na to nowe doświadczenie - mówi Agnieszka Żarska kierownik artystyczny i dyrygent Szczawnickiego Chóru Kameralnego

Koncert pt: „Barok w Europie środkowej” odbędzie się 17 listopada o godz. 19.00 w Bazylice św. Małgorzaty-Plac Kolegiacki 1. wstęp wolny. Projekt jest  realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, we współpracy z Fundacją Andrzeja Mańkowskiego oraz Thermaleo Plus.
Autor: Agnieszka Żarska
Zdjęcia: K.Kordas
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij