Dzień z Parkiem Pienińskim i azjatycką fotografią Patrycji Dzwonkowskiej

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2017.07.11 18:22 / news / czytano 766 / opinie 0

W niedzielę 9 lipca Pieniński Park Narodowy wraz z Gminnym Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem przygotował blok imprez promocyjno-rekreacyjnych.

Od 9 rano można było bezpłatnie zwiedzać galerię Parku i brać udział w pogadankach. O 15 w Amfiteatrze pod Wierzbą rozpoczęły się konkursy z wiedzy o Pieninach. Uczestnicy otrzymywali upominki i nagrody. Kolejnym punktem programu była zabawa dla najmłodszych prowadzona przez DJ-Salis’a. O godz. 19 na scenie pojawił się kwartet trębaczy "Echo Dunajca”. Brawurowo wykonali oni utwory muzyki poważnej i pop. Na zakończenie na scenie wystąpił duet wokalno-instrumentalny – Jan Gucwa i Karolina Mikłusiak. W trakcie spotkania można było zobaczyć prace Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.
 
Niecodzienna wystawa zgromadziła także w niedzielę gości i mieszkańców w Galerii GCK w Starej Plebani. Zdjęcia z Azji Patrycji Dzwonkowskiej przeniosły oglądających w miejsca tak inne od naszych. Wójt Jan Dyda witając gości podkreślił, że cieszy się z możliwość pokazania w pienińskiej miejscowości zdjęć pokazujących inne życie i kulturę.
 
Patrycja Dzwonkowska z Wrocławia - autorka zdjęć swoją przygodę z fotografią rozpoczęła podróżując po kraju i świecie. Obie pasje zawsze łączyły się ze sobą nierozerwalnie. Przez kilka lat współpracowała z Radiem Wrocław jako fotograf, oraz tworząc audycję podróżniczą w ramach Studia Akademii Młodego Radiowca. Do tej pory współpracuje z Kinem Nowe Horyzonty w ramach programów edukacyjnych, w tym cyklu „Filmowe podróże”. Na wystawie zaprezentowany był  zbiór zdjęć wykonanych w czasie podróży po Chinach, Kirgistanie, Tadżykistanie, Birmie i Tajlandii. Autorka skoncentrowała się na ukazaniu codziennego życia w różnych zakątkach Azji; od morskich nomadów zafascynowanych Jimim Hendrixem, przez kirgiskich „kowbojów”, po birmańskich mnichów i dzieci z zapomnianych rejonów tego kraju. Osobną część wystawy stanowią  zdjęcia z Chin oraz regionów tybetańskich. Na wernisażu dla gości zagrała Kapela Jaśka Kubika.
Autor: Józef Szałwia, Oprac. red
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij