Ochotnica Górna: Mieszkańcy w hołdzie proboszczowi Misterce

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.10.27 19:32 / news / czytano 3184 / opinie 0

Parafianie, duszpasterze i władze samorządowe w 10-tą rocznicę śmierci ks. prał.  Leopolda Misterki uczcili jego pamięć.

Z tej właśnie okazji bp Stanisław Salaterski w środę 26 października celebrował w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej Mszę św. w jego intencji, a po homilii odsłonił tablicę pamiątkową w głównej nawie kościoła parafialnego.

Wraz z ks. biskupem Mszę św. koncelebrowało 12 proboszczów i kapłanów z sąsiednich parafii. Wśród nich był także ks.Władysław Zązel – Podhalański Kapelan Związku Podhalan , a w kościele licznie zgromadzili się parafianie.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z Panem Stanisławem Jurkowskim Wójtem Gminy, poczty sztandarowe przedstawicieli Związku Podhalan w Ochotnicy Górnej, strażaków OSP miejscowej jednostki, harcerze i dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Mszę św. uświetnił śpiew i muzyka Zespołu Regionalnego „Ochotni”.

W homilii skierowanej do zgromadzonych ks. biskup mówił: – W postaci ks. prał. Misterki chciałbym podkreślić trzy rysy. Pierwszy to jego troska o Kościół - ten żywy i ten materialny, drugi jego troska o rodzinę , zależało mu na tym, by dzieci miały mamę i tatę, a trzecia to jego poczucie humoru i serdeczność – mówił biskup.

Warto podkreślić, że proboszcz ks. Misterka przez 31 lat przewodził miejscowej wspólnocie, wraz z parafianami zbudował nową dwupoziomową świątynię. Budowa rozpoczęła się w 1981 roku i pochłonęła wielkie nakłady pracy parafian i wyrzeczenia, niejednokrotnie spotykając się z wieloma trudnościami. Ks. proboszcz był także wielkim „apostołem trzeźwości”, bo jak mówił po to, by dzieci mogły mieć dobre wzorce do naśladowania w rodzinach.

- Ksiądz Leopold był wielkim orędownikiem trzeźwości, wzorowym nauczycielem, a jego upór i dążenie do wyznaczonego celu powinno być wzorem dla nas wszystkich - podkreśla Wójt Ochotnicy Dolnej Pan Stanisław Jurkowski.

Śp. ks. Leopold Misterka zmarł 26 października 2006 roku w Przytulisku św. Brata Alberta w Grywałdzie.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij