178 interwencji straży w czasie ostatniej powodzi w Gminie Krościenko n/D

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.05.24 19:00 / news / czytano 3003 / opinie 3

Podczas czwartkowej sesji Rady Gminy przedstawiciele Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali podziękowania od krościeńskich Władz Samorządowych.

- Chciałbym podziękować instytucjom i osobom, które zaangażowały się w ratowanie życia i mienia podczas ostatniej powodzi. Podziękowania należą się sołtysom, pracownikom urzędu, ale przede wszystkim strażakom – mówił Stanisław Gawęda Wójt Gminy Krościenko n/D.

Wójt szczególnie podkreślił rolę Piotr Oleś Komendanta Gminnego OSP, który koordynował działania między poszczególnymi jednostkami OSP. W imieniu nieobecnych przedstawicieli strażackich jednostek podziękowania odebrali sołtysi bądź radni.

Komendant, korzystając z okazji, zaapelował do samorządowców o wsparcie finansowe na zakup odzieży i wyposażenia dla strażaków. - Każda wydana złotówka na OSP to inwestowanie w bezpieczeństwo. By strażacy mogli sprawnie działać, muszą mieć odpowiedni sprzęt, pojazd i odpowiednie wyposażenie. Są to ludzie ambitni i bardzo aktywni. Akcje powodziowe wymagały od nich poświęcenia, nieraz odstąpienia od zasad BHP i wykonania obowiązków ratowania życia i mienia. W imieniu wszystkich strażaków ochotników również chciałbym podziękować za to, że dostrzegliście Państwo naszą pracę i poświecenie oraz za współpracę podczas akcji  - podkreślał Oleś. 

Jak zaznacza włodarz gminy: - W terenie pracowały dwie komisje, jedna szacowała straty komunalne, druga straty na posesjach prywatnych. Ogrom zniszczeń jest duży, na około 4 mln złotych. Chcemy twspomóc rodziny, które wyjątkowo ucierpiały podczas powodzi. Kwota przeznaczona na ten cel to około 40 tysięcy złotych, w tym przewidzieliśmy także pomoc dla pana Józefa Hamerskiego z Grywałdu, który stracił w czwartkowym pożarze cały dorobek swojego życia.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

TW Bonek Bubik2014.05.29 12:05
zazdroszcze imprezy
TW Wiking ?2014.05.25 07:05
nie chciałbym aby obejmował mnie TW Wiking
gace2014.05.24 19:05
Ostatnie zdjęcie bezcenne :))
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij