W Szczawnicy trwa świąteczny kiermasz miejscowego rękodzieła

Fot. Agnieszka Stopka 2016.12.29 07:20 / news / czytano 2540 / opinie 0

W Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy w dniach 27-30 grudnia odbywa się coroczny świąteczny Kiermasz Pieniński, podczas którego swoją twórczość prezentują artyści ze Szczawnicy i okolic.

Organizatorami Bożonarodzeniowego kiermaszu są Grupa Thermaleo, Uzdrowisko Szczawnica i Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Na barwnie wyglądających stoiskach prezentowane są prace pienińskich artystów m.in. tych zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych o/Szczawnica i w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich.

W przystępnej cenie chętni mogą zakupić rzeźby, obrazy, zdjęcia, bogato zdobione przedmioty codziennego użytku jak biżuteria, szkatułki, serwety, poduszki, torebki, a także witraże i książki. Wiele z nich są to dzieła jedyne w swoim rodzaju, więc ich nabycie może być dobrą inwestycją lub ciekawym prezentem.

Stoiska czynne są codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00.

Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij