9 wspaniałych dziewcząt oddało włosy

Fot. Joanna Pyrdoł 2019.03.21 21:12 / news / czytano 1461 / opinie 0

Osiem uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem i jedna ze Szkoły Podstawowej nr 1 oddało swoje włosy dla Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie w ramach akcji „Daj włos!”. Szkoła po raz drugi włączyła się w tę ogólnopolską akcję.

W środę dziewczęta wraz z p. Joanna Pyrdoł nauczycielką i opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedziły salon urody Kameleon w Nowym Targu. Po uprzednim odpowiednim przygotowaniu ścięte włosy, zaplecione w warkocze, trafią do fundacji. W akcję włączyło się 9 uczennic: Marzena Salisz, Marlena Koper, Marcelina Staszewska, Agnieszka Prymula, Justyna Musiał, Julia Salamon, Karolina Waksmundzka, Wiktoria Kozielec i Patrycja Dyda, które przekazały 330 centymetrów włosów. Podobnie było przed rokiem.

 

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są nierefundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszył program „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. 

W programie może wziąć udział każdy: mały, duży, on, ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

 

Autor: mw
Zdjęcia: Joanna Pyrdoł
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij