90% dofinansowania dla Gminy Ochotnica Dolna

Fot. Arch. Gminy 2020.07.02 20:56 / news / czytano 505 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna pozyskała dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach projektu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestycją w obszary wiejskie” na realizację zadania „Ochotnica i Tylmanowa w sercu Gorców”. 

W Chorzowie, jak co roku, odbędą się Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów, tym razem wyjątkowo nie w maju, a we wrześniu (25- 27 września br.). Przesunięcie terminu spowodowane jest pandemią koronawirusa.
 
Od kilku lat, w chorzowskich targach, udział bierze Gmina Ochotnica Dolna, której przedstawiciele, delegowani spośród mieszkańców, organizacji i pracowników urzędu, prezentują ofertę turystyczną Ochotnicy i Tylmanowej. W aktualnym wydaniu Magazynu Targowego Gastro-Hotel, który co roku przed targami wydają organizatorzy, została zamieszczona informacja o stoisku Gminy Ochotnica Dolna, przy okazji relacji z ostatniej edycji targów Atrakcje Regionów w  Chorzowie.

Na tegoroczne targi Gmina Ochotnica Dolna pozyskała dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach projektu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestycją w obszary wiejskie” na realizację zadania „Ochotnica i Tylmanowa w sercu Gorców”. 

W ramach pozyskanych środków zostaną zorganizowane:
  • stoisko Gminy Ochotnica Dolna na Targach Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” odbywające się w największym Parku na Śląsku, w pobliżu Stadionu Śląskiego, na którym prezentowana będzie oferta turystyczna i przyrodnicza Gminy, a także lokalne tradycje i usługi kulinarne i kulturalne. 
  • Specjalnie na targi zostaną opracowane gadżety: ołówki, długopisy, krówki reklamowe, puzzle, notesy, magnesy, kubki, które będą formą promocji regionu i elementem przypominającym uczestnikom targów o Gminie Ochotnica Dolna – zabrane ze stoiska przez zainteresowanych ofertą uczestników targów będą im służyć na co dzień i jednocześnie motywować do odwiedzenia Gminy lub wyszukiwania informacji o niej. 
  • Dodatkowo na w/w targi opracowana zostanie mapa zawierająca informacje o Gminie: szlakach i atrakcjach - miejscach, które warto odwiedzić. Będzie to materiał praktyczny, pokazujący bogactwo przyrodnicze i kulturowe regionu, a jednocześnie propozycja spędzenia urlopu, weekendu w Gorcach w Gminie Ochotnica Dolna, w sposób aktywny np. wędrując do górach lub odwiedzając ciekawe miejsca.  
Głównym celem udziału w targach jest promocja walorów turystycznych i przyrodniczych Gorców poprzez zorganizowanie stoiska wystawienniczego, na którym prezentowane będą tradycyjne produkty żywnościowe, wyroby rękodzielnicze i materiały promocyjne pokazujące m. in. walory gminy Ochotnica Dolna, jej kulturę i dziedzictwo. 

Uczestnicy wyjazdu poprzez udział w targach i zapoznanie się z formami promocji regionu, sposobami informowania społeczeństwa o polityce rozwoju obszarów wiejskich będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną na swoim terenie. Udział w targach to bezcenna skarbnica wiedzy. Targi umożliwiają uczestnikom m.in. poznanie innych społeczności lokalnych, grup, wskazanie nowych ścieżek rozwoju, możliwości zastosowania innowacyjnych rozwiązań oraz nawiązanie współpracy z partnerami (współpraca branżowa).

Koszt całego zadania to 58 614,12 zł. Wartość dofinansowania to 52 556,99 zł tj. 90%. Wkład własny wynosi 6 057,13 zł. 

Zgodnie z PROW 2007-2013 KSOW ma charakter otwarty. Struktura KSOW skupia struktury administracyjne (na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym) oraz zainteresowane podmioty, które przyczyniają się do rozwoju obszarów wiejskich oraz mają w sposób bezpośredni lub pośredni wpływ na lepsze wykorzystanie instrumentów EFRROW. Dlatego istnieje możliwość zarejestrowania się jako partner KSOW. Dotyczy to podmiotów, które są aktywnie zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://ksow.pl 

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Autor: Monika Pasiut
Zdjęcia: Arch. Gminy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij