Sekrety kuchni Watykanu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.03.21 21:42 / news / czytano 5138 / opinie 1

Po raz piaty w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D spotkała się młodzież okolicznych szkół, by wziąć udział w Międzyszkolnym Konkursie Nakrywania Stołów Okolicznościowych. 

Tegoroczną tematyką konkursu były „Sekrety kuchni Watykanu”. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci następujących szkół: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Suskiego w Nowym Targu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Kingi w Łącku, Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy, Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte  w Jabłonce,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach, Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D. Oceny zmagań konkursowych dokonywało jury w składzie: dyrektor ZSZiP w Krościenku pani Elżbieta Trojnarska, Krzysztof Domarecki manager gastronomii Grupy Thermaleo w Szczawnicy oraz jeden z opiekunów uczestników wybrany w drodze losowania - pani Barbara Prońska.

Podczas eliminacji konkursowych uczestnicy oceniani byli za: organizację pracy podczas nakrywania stołu okolicznościowego, dobór potraw oraz opracowanie karty menu, poprawność nakrycia zgodną z zasadami obsługi konsumenta oraz nowatorstwo i pomysłowość przedstawienia tematu. W konkursie jeden zawodnik nakrywał jeden stół okolicznościowy i dokonywał jego prezentacji w stroju kelnerskim.
 
Wszystkie nakrycia stołów prezentowały się efektownie. Widać było dopracowanie szczegółów nakrycia, związanych bezpośrednio z tematem konkursu, ale spójnych z zasadami obsługi konsumenta. Wystawę prac konkursowych oraz moment ogłoszenia wyników konkursu, uświetnili swoją obecnością przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Nowym Targu Pan Bogusław Waksmundzki, Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pani Maria Głuszak oraz dyrektorzy Pienińskiej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy Pani Renata Kubik oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy Pan Piotr Górecki.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Karolina Nowobilska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Suskiego w Nowym Targu za stół „Szynka parmeńska, sernik cytrynowy i inne pyszności dla watykańskich gości”; Przyznano trzy II miejsca - dla: Klaudii Wąchały z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Kingi w Łącku: za nakrycie stołu pt. „Żyj z wiarą i prostotą”, Kingi Jamy za nakrycie stołu „Żeby poznać kulturę danego kraju, trzeba również jeść to, co ten naród je” wg sentencji Jana Pawła II oraz Karoliny Marek za nakrycie pt. „Z wizytą u Jana Pawła II” obydwu z ZSZiP w Krościenku n/D.

Jury przyznało również wyróżnienie dla Eweliny Zubek z Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy za „ Stół pielgrzyma”. Ponadto podczas konkursu zaprezentowano stoły: Marta Stanuch z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach: „Wielkanoc w Wiecznym Mieście na stole Jana Pawła II”, Agnieszka Majchrzak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu: „Fasolowo – pomidorowe przysmaki na watykańskie smaki”, Krzysztof Dziuban z Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy „ Spotkanie u Ojca Świętego”, Joniak Anna „Zakątek papieski”, Kobroń Agata „Kolacja w Watykanie” uczennice z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce oraz Sara Ondycz „Stół kardynalski” z Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy.
Autor: Barbara Ciesielka / Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

dero2014.03.22 20:03
Przedstawiciel Starostwa Powiatowego, zawsze ten sam Pan
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij