Węgierska gmina partnerem Gminy Ochotnica Dolna

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.10.08 11:12 / news / czytano 897 / opinie 0

W sobotę przedstawiciele gmin partnerskich: Gminy Ochotnica Dolna i Gminy Ipolynyek podpisali w Ochotnicy porozumienie o współpracy. Wcześniej, pod koniec sierpnia, przedstawiciele gorczańskiej gminy uczestniczyli w uroczystościach winobrania w regionie Górnych Węgier, gdzie nastąpiło podpisanie woli współpracy obu partnerów. 

W niedzielę 7 października delegacje gmin wspólnie uczestniczyły w mszy św. w kościele parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej. Przedstawiciele obu gmin przynieśli ze sobą do kościoła koronę św. Stefana oraz relikwie św. Jana Pawła II i św. Kingi. 
 
W niedzielnych uroczystościach oprócz przedstawicieli gmin na czele ze starostą Ipolynyek Bela Hrubikiem i wójtem gminy Stanisławem Jurkowskim udział wzięła także konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna, dzieci i młodzież z zespołów regionalnych, poczty sztandarowe ze szkół podstawowych, drużyny harcerskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Dolnej, Związków Podhalan oddział w Ochotnicy Dolnej i Tylmanowej.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij