Akcja ratownicza GOPR z udziałem śmigłowca

Fot. Czytelnik Pieninyinfo.pl 2014.05.23 18:00 / news / czytano 3193 / opinie 0

W czwartek 23. maja ratownicy Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowali w Pieninach. Zasłabła turystka w okolicach polany Burzana.

Po godzinie 16.00 Centrala GOPR otrzymuje zgłoszenie o potrzebie udzielenia pomocy turystce w Pieninach, która zasłabła na szlaku w rejonie polany Burzana i jest po chwilowej utracie przytomności. Na miejsce wyruszyli ratownicy z krościeńskiej sekcji operacyjnej GOPR samochodem terenowym oraz quadem, w tym samym czasie został zadysponowy śmigłowiec LPR z ratownikami GOPR na pokładzie celem ewentualnego użycia technik linowych do ewakuacji.

Ratownicy po dotarciu na miejsce wypadku, udzielili pomocy medycznej, poszkodowana została ewakuowana w miejsce, gdzie było możliwe przyziemienie śmigłowca LPR. Turystka została przetransportowana z gór do Krościenka. Akcja zakończyła się ok. 19.00.
Źródło: gopr-podhale.pl
Zdjęcia: Czytelnik Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij