Opłatek Środowisk Twórczych

Fot. A.Lelito 2012.01.20 12:00 / news / czytano 2888 / opinie 0

Przedstawiciele środowisk twórczych oraz współpracownicy gazety „Z doliny Grajcarka” na dorocznym opłatku połączonym z obchodami jubileuszu 20.lecia gazety.

W czwartek 19 stycznia br. Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy przygotował opłatek połączony z obchodami jubileuszu 20.lecia gazety "Z Doliny Grajcarka". Swą obecnością zaszczyciły także władze samorządowe Szczawnicy w osobach burmistrza Grzegorza Niezgody, wiceburmistrza Tomasza Moskalika, sekretarza miasta Tomasza Hurkały, skarbnika  miasta Marii Malinowskiej oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Zachwiei i radnych z komisji oświaty i spraw społecznych. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św., sprawowaną w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach przez kapelana lokalnych środowisk twórczych – ks. proboszcza Józefa Włodarczyka. Ksiądz proboszcz w słowie Bożym skierowanym do ludzi kultury zwrócił uwagę na rolę czynienia dobra przez wszelką artystyczną działalność oraz zaapelował o właściwe wykorzystanie przez twórców daru czasu; o niezmarnowanie talentów i wykorzystanie ich na chwałę Bożą i pożytek ludziom. W liturgię Mszy św. włączyli się czytaniami przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Jaworek Jerzy Pal, poeta Andrzej Dziedzina Wiwer oraz członkowie Chóru „Jaworczanie” i Zespołu Pieśni i Tańca „Juhasy”, którzy także  uświetnili swymi kolędami świąteczne nabożeństwo. Druga część uroczystości odbyła się w Karczmie Szlachtowskiej. Przy dźwiękach kapeli góralskiej, która zadbała o radosny nastrój spotkania, wszystkich zebranych powitał dyrektor MOK Piotr Gąsienica. Składając najlepsze życzenia noworoczne zaprosił do przełamania się opłatkiem. Po smacznym obiedzie, przygotowanym przez gościnnych gospodarzy Karczmy, dyrektor MOK podziękował władzom samorządowym i przedstawicielom organizacji i stowarzyszeń działających w mieście za wspaniałą współpracę w roku 2011. Serdeczne podziękowania za ogromny wkład w tworzenie kultury w naszym mieście, pomoc w organizacji imprez na terenie Szczawnicy oraz owocną współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury w roku 2011 wraz z życzeniami wszelkiego dobra w Nowym Roku. 

Była także okazja do uczczenia jubileuszu 20.lecia Miesięcznika Wiadomości Szczawnickich „Z doliny Grajcarka”, który rozpoczął swą działalność we wrześniu 1991r., a od stycznia 1992r. ukazuje się regularnie. Na ręce jej redaktor naczelnej Aliny Lelito spłynęły gratulacje i podziękowania ze strony władz oraz zaprzyjaźnionych ludzi kultury.  Redaktorów - założycieli gazety i jej trudne, ale radosne początki przybliżył pomysłodawca pisma i jego pierwszy redaktor naczelny Stanisław Zachwieja. O przyjacielskiej atmosferze pracy „braci dziennikarskiej” na przestrzeni dwudziestolecia opowiedziała, obecna na łamach gazety od pierwszego jej numeru, Jolanta Jarocka - Bieniek. Alina Lelito dziękując współpracownikom miesięcznika za wkład pracy włożony w tworzenie lokalnej gazety w ciągu 20.lecia jej istnienia; za ciekawe teksty, twórcze opinie i wszechstronne interpretacje; za rzetelność, punktualność, niezawodność, bezinteresowność i zaangażowanie odczytała także okolicznościowe adresy przesłane od tych, którzy tego dnia na uroczystość dotrzeć nie mogli – pp. Wiesławy i Ludwika Freyów oraz Elżbiety Trojnarskiej, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem. Pani dyrektor zadbała o „potrzeby ciała” uczestników opłatka i ufundowała wspaniały jubileuszowy tort. Spotkanie zakończyło się słodką konsumpcją i wspólnym toastem za pomyślność i dalszy rozwój gazety.

 

Autor: Alina Lelito / oprac.red.
Zdjęcia: A.Lelito
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij