Bezpłatne badania kolonoskopowe

Fot. 2017.07.14 06:20 / news / czytano 1424 / opinie 0

Rak jelita grubego należy do najczęściej wykrywanych zmian nowotworowych w Polsce i zajmuje drugie miejsce pod względem występowania nowotworów złośliwych u obu płci. Skorzystaj z bezpłatnych badań kolonoskopowych.

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu informuje, że od lipca 2017 r. rusza projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.”

Nowotwór rozwija się z polipów, które są naroślami na błonie śluzowej jelita i należy je traktować jako stany przednowotworowe. Szacuję się, że 1/3 osób po 50 roku życia ma polipy jelita grubego.

BEZPŁATNE BADANIE JELITA GRUBEGO WYKONANE W ZNIECZULENIU
Które obejmuje;
1. Osoby w wieku 50-65 lat
2. Osoby w wieku 40-49, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
3. Osoby w wieku 25-49 z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita nie związany z polipowatością

Program realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Więcej informacji na stronie internetowej www.rakniewybiera.pl

Rejestracja : ul. Szpitalna 14, 34-400 Nowy Targ, Centrala Telefoniczna +48 18 263 30 00
Autor: Oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij