3 mln zł na nowe boiska i siłownie plenerowe oraz remonty miejsc rekreacji

Fot. 2020.07.25 15:08 / news / czytano 725 / opinie 0

Symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania na modernizację boisk sportowych i miejsc rekreacji w ramach projektu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa” wręczył uroczyście w Krościenku nad Dunajcem Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. W spotkaniu wziął udział senator Jan Hamerski.

Jednostki samorządu terytorialnego z powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego otrzymały razem 25 czeków, o łącznej wartości ponad 3 mln zł. Środki na realizację zadań pochodzą z budżetu województwa.

Pośród gmin dofinansowanie trafiło m.in. do Gminy Ochotnica Dolna oraz Gminy Łapsze Niżne. Na terenie Powiatu Nowotarskiego ogólnie zostanie zrealizowanych siedem zadań. Są to: budowa placu sportowo - rekreacyjnego oraz siłowni plenerowej w Czarnym Dunajcu (dofinansowanie w  wysokości ponad 63 tys. zł), modernizacja placu zabaw i boiska do piłki plażowej w gminie Lipnica Wielka (dofinansowanie w wysokości ponad 84 tys. zł), modernizacja infrastruktury rekreacyjno – sportowej w Łapszach Niżnych (dofinansowanie w wysokości ponad 145 tys. zł), budowa siłowni plenerowej w Dębnie (dofinansowanie w wysokości ponad 34 tys. zł), modernizacja i rozbudowa infrastruktury rekreacyjno - sportowej w Tylmanowej (dofinansowanie w wysokości ponad 148 tys. zł), budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z infrastrukturą w Skawie (dofinansowanie w wysokości ponad 150 tys. zł) oraz budowa placu sportowo - rekreacyjnego w Spytkowicach (dofinansowanie w wysokości ponad 149 tys. zł). Łączna wartość przekazanych czeków to blisko 780 tys. zł.

Celem projektu jest podniesienie standardu i rewitalizacja istniejących obiektów sportowych, będących w niedostatecznym stanie technicznym i funkcjonalnym. Uatrakcyjni to ofertę i zwiększy dostępność do podstawowej bazy sportowo-rekreacyjnej regionu. Pozwoli także na prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez spędzanie czasu wolnego aktywnie i na świeżym powietrzu.

Autor: oprac.red.
Źródło: UMWM
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij