Biała Niedziela w Szczawnicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.07.29 12:21 / news / czytano 3760 / opinie 0

Mieszkańcy i turyści mogli bezpłatnie skorzystać z masaży, zabiegów i inhalacji a również zasięgnąć porady specjalisty w zakresie laryngologii, kardiologii lub konsultacji internistycznej. Chętnych nie brakowało, a jednym z najbardziej popularnych zabiegów okazał się „szkocki bicz” czyli natrysk biczowy o zmiennej temperaturze wykonywany pod ciśnieniem.

W niedzielę w Sanatorium „Inhalatorium” oraz Zakładzie Przyrodoleczniczym tłumnie przybyli kuracjusze, turyści przebywający w Uzdrowisku i mieszkańcy skorzystali z bezpłatnych badań spirometrii, EKG, poziomu cukru oraz pomiarów ciśnienia tętniczego. Nie brakowało również chętnych do korzystania z zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, inhalacji oraz kuracji pitnej szczawnickimi wodami mineralnymi. 

Lekarze specjaliści, m.in. Artur Klecha ordynator Centrum Kardiologi Inwazyjnej Intercard w Nowym Targu, tłumaczyli jak zadbać o serce i układ krążenia. Podczas wykładów wypowiadali się na temat niezdrowej diety, sposobu odżywiania się oraz zagrożeń jakie niosą ze sobą  m.in. palenie papierosów, stres i siedzący tryb życia. 

Stanisław Legierski - chirurg ortopeda z Nowego Targu mówił jakie są przyczyny i jak radzić sobie z wadami postawy i bólami kręgosłupa. - Odpowiedzialny za to jest brak ruchu, często nagły wysiłek z brakiem rozgrzewki przed pracą. - podkreślał Legierski.

Dla chętnych zorganizowano zajęcia z aerobiku i ćwiczenia gimnastyczne. Dodatkowo w tym roku można było zostać honorowym dawcą szpiku w ramach akcji „Podziel się życiem i Ty”. Biała Niedziela po raz trzeci została zorganizowana w Uzdrowisku Szczawnica.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij