By było bezpieczniej

Fot. 2014.07.05 12:01 / news / czytano 2569 / opinie 0

10 tysięcy złotych przeznaczy Gmina Czorsztyn na zapewnienie bezpieczeństwa kąpiącym się i wypoczywającym nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Po około 5 tysięcy otrzyma od gminy policja wodna i Stowarzyszenie Rozwoju Sportu i Kultury Fizycznej. Decyzja nie zapadła jednak szybko. Niektórzy radni, podczas czorsztyńskiej sesji Rady Gminy, podkreślali, że nieuzasadnione jest wydawanie pieniędzy na dofinansowanie stowarzyszenia. - Sprzeciwiam się takiemu podziałowi środków. Wnioskuję o przynajmniej obniżenie o 50% tej kwoty, a te zaoszczędzone 5 tysięcy proponuję przeznaczyć na usunięcie szkód na drogach lokalnych - proponował radny Bogumił Zachara. Propozycja radnego nie przeszła jednak w głosowaniu. 

- Pomimo tego, że na swoim terenie nie mamy kąpielisk, nie prowadzimy działalności ani nie mamy dostępu do jeziora to jesteśmy zobligowany do zapewnienia bezpieczeństwa - akcentował Tadeusz Wach wójt gminy. 

Jak wynika m.in. z ustawy z 2011 roku, zapewnienie bezpieczeństwa nad i na Jeziorze Czorsztyńskim jest zadaniem własnym gminy. Gminy muszą zabezpieczyć należycie teren, by w przyszłości w razie wypadku nie ponosić odpowiedzialności karnej za nie wywiązanie się z tego obowiązku.

Ostatecznie Czorsztyn przeznaczy około 10 tysięcy złotych, gmina Nowy Targ podobnie, a Gmina Łapsze Niżne i Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy po 20 tysięcy złotych.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij