Kolejne sześć budynków w Gminie Czorsztyn z odnawialnymi źródłami energii

Fot. 2014.04.03 09:30 / news / czytano 2063 / opinie 1

Po usilnych staraniach władz Gminy Czorsztyn udało się uzyskać dofinansowanie od Marszałka Województwa Małopolskiego do inwestycji pn. „Budowa centralnego systemu ciepłowniczego obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Czorsztyn”.

31 marca br. podczas sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego została podjęta uchwała w sprawie udzielenia dotacji dla gminy Czorsztyn w wysokości 280 000 zł. Ta inwestycja z pewnością wpłynie na poprawę czystości powietrza nie tylko na terenie samej gminy, ale też i całej Małopolski. Radni SWM zgodzili się na udzielenie wsparcia finansowego gminie na budowę centralnego systemu ciepłowniczego obiektów użyteczności publicznej, który wykorzystuje odnawialne źródła energii.
 
Dzięki przyznanym 280 tys. zł zostaną zakupione trzy kotły na biomasę o łącznej mocy 1,5 MW – będą one obsługiwały 6 budynków.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

tak2014.04.03 11:04
Z pewnością niebywale wpłynie na czystość tak Gminy Czorsztyn jak i całej Małopolski... Z tym że te parę budynków nie emitują tyle zanieczyszczeń co cała reszta budynków mieszkalnych w gminie. Dopóki będziemy palić węglem zimą to nie spodziewajmy się czystego powietrza.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij