Chcemy grać, boisko miało być dostępne - piszą mieszkańcy

Fot. 2019.10.31 07:20 / news / czytano 1073 / opinie 0

To jakieś nieporozumienie, boisko jest zamknięte - nie kryje zaskoczenia mieszkaniec Krościenka, który z dziećmi chciał pograć w piłkę na mini boisku przy krościeńskich bulwarach. Skarżą się też inni, że jest zamknięte mimo, że oficjalnie oddane do użytku. 

W skrzynce mailowej redakcji pojawiło się kilka listów. Mieszkańcy Krościenka i okolic skarżą się na dostępność do nowo otwartego mini boiska i proszą o doinformowanie o jasnych i jednoznacznych zasadach korzystania, podania konkretnych godzin, i kiedy obiekt wreszcie będzie czynny.
 
Zapytaliśmy Tadeusza Topolskiego zastępcę wójta Krościenka o zasady dostępności do obiektu. 

 - Boisko zostanie "uruchomione" od najbliższego poniedziałku, w czwartek dyrektorzy wszystkich szkół z terenu gminy otrzymali klucze do obiektu, by dzieci i młodzież mogły w czasie zajęć szkolnych korzystać z boiska. W godzinach od 8:00 do 15:00 koordynatorem wejść na boisko będzie Centrum Kultury i Promocji, gdzie należy telefonicznie lub osobiście zgłaszać chęć korzystania z obiektu lub jego rezerwację. Planujemy udostępniać je do godziny 17:00. Od godziny 15:00 do 17:00 oraz w weekendy od 10:00 do 17:00 przy boisku będzie osoba, która dodatkowo będzie czuwać nad odpowiednim jego użytkowaniem. Osoby niepełnoletnie będą mogły korzystać z boiska wtedy, kiedy ich rodzice podpiszą oświadczenie o odpowiedzialności za swoje dzieci. Na dzień dzisiejszy zastanawiamy się, czy to będą oświadczenia jednorazowe, czy składane przy każdym wejściu na boisko - tłumaczy zastępca wójta.
 
Tadeusz Topolski podkreśla także, że w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak długotrwałe deszcze czy opady śniegu boisko nie będzie dostępne. Za jego utrzymanie, sprzątanie ma odpowiadać Zakład Gospodarki Komunalnej.  Deklaruje także, że szczegółowy regulamin korzystania z obiektu niedługo pojawi się do wglądu. 




Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij