Dni Polsko-Węgierskie rozpoczęte

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.07.20 23:19 / news / czytano 1388 / opinie 0

W piątek w Szczawnicy rozpoczęły się Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Przed publicznością zaprezentował się m.in. węgierski zespół Sarkozy Trio. 

W piątkowym programie znalazła się prezentacja kuchni węgierskiej, nauka języka węgierskiego i koncert zespołu Sarkozy Trio. Nie zabrakło także występów miejscowych zespołów i stowarzyszeń. Piątkowy wieczór zakończył się koncertem Góralskiej Hory  zespołu muzycznego pochodzącym z polskich gór oraz ze Słowacji.
 
W sobotę delegacje strony polskiej i węgierskiej złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Szalaya z pochodzenia Węgra, uznawanego za twórcę uzdrowiska w Szczawnicy, które odziedziczył po ojcu Stefanie Szalay'u w 1839 r. W programie nie zabraknie występów scenicznych i dobrej zabawy. Trzydniowe obchody zakończy w niedzielę uroczysta msza święta za Węgry i Polskę w kościele parafialnym w Szczawnicy.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij