Szczawnica: Od Hutnika do Grand Pieniny

Fot. Arch. Grupy Thermaleo 2019.12.11 18:18 / news / czytano 2057 / opinie 0

Jest to projekt największy w historii firmy. Rewitalizacja dawnego sanatorium Hutnik w Szczawnicy przez Grupę Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica bez wątpienia stawia Uzdrowisko na liście miejsc wyjątkowych. Jaki będzie nowy 12 piętrowy obiekt? 

Rewitalizacja dawnego sanatorium Hutnik, w swojej surowej i oszczędnej bryle nawiązuje do pienińskiej natury. Projektanci z szacunku do lokalnych tradycji unikali wykorzystania ornamentów charakterystycznych dla pienińskiej góralszczyzny, starając się za to jak najlepiej wpasować 12 piętrowy budynek w otoczenie. Stąd biel i szarość na fasadzie, a także tafle szkła odbijające niebo i pienińską przyrodę. Pieniny Grand – bo tak dawny Hutnik będzie nazywać się w nowej odsłonie – jest położony na skraju Parku Górnego. Przyziemie skonstruowano w taki sposób, by budynek sprawiał wrażenie lekkiego, unoszącego się ponad ziemią.

Wejście do lobby oraz przylegające do niego pomieszczenia są zaprojektowane tak, żeby wrażenie przytłoczenia zostało w momencie przekroczenia progu zamienione na poczucie komfortu i przytulności. Od samego wejścia goście będą prowadzeni przez strumień przepływającej wody, która wskaże kierunek oraz podkreśli największe dobro naturalne Szczawnicy – lecznicze szczawy z głębi ziemi. Ta silna energia z zewnątrz, w środku zamienia się w poczucie bycia pod dobrą opieką. 

Właśnie takie akcenty i rozwiązania architektoniczne podkreślają przywiązanie do natury, jako najwyższą wartość Pieniny Grand. Przebywanie w nim ma być nie tylko noclegiem, ale doświadczeniem, bliższym interaktywnym wystawom, gdzie otoczenie silnie wpływa na uczucia gościa. Medical SPA poprowadzi gościa przez minimalistycznie oświetlone korytarze wykończone ażurowym drewnem, przez tajemniczy labirynt aż  do wysokiej na 10 metrów katedralnej sali basenowej otoczonej łukami.  Muzyka, światło, tekstura wykończeń wprowadzą gościa w stan głębokiego relaksu.

Kompleksowa regeneracja, holistyczny wypoczynek, poczucie bycia dobrze zaopiekowanym – tak opisują Pieniny Grand właściciele budynku. Dlatego pokoje zostaną urządzone minimalistycznie, by nic nie odciągało uwagi od wspaniałego widoku na pienińskie szczyty. Panorama roztaczająca się z okien Pieniny Grand, położonego na wzgórzu ponad Szczawnicą, będzie najważniejszym elementem „wystroju”. W jednym z apartamentów, położonym na wysokości 50 metrów, spektakularnym widokiem będzie można cieszyć się siedząc w prywatnym jacuzzi.

Panoramę Pienin będzie mógł też podziwiać każdy, kto zechce odwiedzić położony na dachu Sky Bar. Powitania słońca podczas zajęć jogi, biznes lunch w trakcie dnia, relaks po nartach na leżaku, czy wieczorne imprezy pod gwieździstym niebem –  pomysłów na wydarzenia nie brakuje.

—  Naszym celem nie jest zatrzymanie gościa w pokoju, tylko przedstawienie mu szeregu aktywności poza nim. Chcemy, aby ludzie robili sobie u nas przerwę w swoim zabieganym życiu i mogli skupić się wyłącznie na sobie. Wierzymy, że doświadczenia są ważniejsze od przedmiotów, dlatego chcemy, by Uzdrowisko Szczawnica oferowało pozytywne emocje. Wierzę w to, że na tym polega magia i marka miejsca. Nawet najbardziej luksusowy hotel, który nie oferuje przeżyć, jest po prostu tylko miejscem noclegowym  — konkluduje Nicolas Mańkowski.
 
Hutnik to budynek, który powstał w 1958 roku. Nowy budynek ma prezentować się następująco.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Grupy Thermaleo
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij