Dociekliwy radny dopytuje. Odpowiedź jest, ale nie dość satysfakcjonująca

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.27 22:31 / news / czytano 2389 / opinie 0

O wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków i czynności oraz okres zatrudniania w złożonej w czerwcu br. pisemnej interpelacji zapytywał radny Edward Ponicki. Wójt Jan Dyda odpowiedział. Dla radnego jednak "to nie jest odpowiedź".

W zakresie udzielenia informacji na temat uposażenia brutto doradcy wójta zostało ono ustalone w oparciu o zarządzenie wójta, podanie konkretnej kwoty wynagrodzenia miesięcznego nie jest możliwe z powodu braku podstaw prawnych do podania tej informacji.

- Doradca wójta nie zajmuje stanowiska kierowniczego, nie składa oświadczenia majątkowego a tym samym dane o jego wynagrodzeniu są chronione przepisami ustawy o ochronie danych osobowych - napisał w odpowiedzi wójt. 

Ponadto w odpowiedzi czytamy, że doradca wykonuje wszystkie zadania i czynności zlecone przez wójta, doradca zatrudniony jest na czas określony, czas pełnienia funkcji przez wójta z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia, zatrudniony jest na pełny wymiar czasu pracy.

- Zakres czynności powinien być przecież podany. To nie jest odpowiedź. Do czego doradca nam jest potrzebny skoro mamy zastępcę wójta? Nie jestem usatysfakcjonowany tą odpowiedzią - kwitował Ponicki podczas czwartkowej sesji rady gminy.

Funkcję doradcy wójta Krościenka n.D pełni Tadeusz Zaremba, który jest absolwentem Akademii Rolniczej, w administracji Lasów Państwowych pracował przez 9 lat, przez 4 lata był zastępcą wójta w Łącku, obecnie jest radnym powiatu nowosądeckiego.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij