Uczniowie z Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach zwycięzcami Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji

Fot. 2016.04.27 10:42 / news / czytano 1379 / opinie 0

W dniu 12 kwietnia br. odbył się w Krakowie jeden z pierwszych finałów Konkursu Wiedzy o Chorwacji, który odbył się w województwie małopolskim. Zwyciężyła grupa uczniów ze szkoły w Maniowach.

Będziemy mogli ich zobaczyć na Gali Chorwackiej, organizowanej w dniu 28 czerwca tego roku z okazji 25-lecia niepodległości Chorwacji. Wcześniej w nagrodę  zwycięzcy pojadą na kilkudniowy pobyt do Chorwacji.

Na zdjęciu od prawej strony na górze: Paulina Pycia-Koscak, Petra Gverić Katana - lektorzy Instytutu Filologii Słowiańskiej UŚ, Bożena Walczak - wizytator z kuratorium Oświaty w Krakowie oraz konsul honorowy Paweł Włodarczyk. Poniżej Anna Gawinek-Pisarczyk - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie, Agnieszka Gardoń, Karolina Milaniak, Paulina Natońska, Julia Szczodrowska, Paweł Światkowski - zwycięzcy uczniowie, Józef Kozielec – opiekun zwycięskiego zespołu, nauczyciel geografii ze szkoły w Maniowach.

Do finału zakwalifikowało się 75 uczniów należących do 15 zespołów pochodzących z całego województwa małopolskiego. Po przeprowadzonym teście, na którym trzeba było odpowiedzieć na 100 pytań odbyła się indywidualna prezentacja tematu wylosowanego przez każdy zespół. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z Zespołu  Placówek Oświatowych w Maniowach. Finał Konkursu wiedzy o Chorwacji w województwie małopolskim odbył się  w gościnnym Zespole Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij