Droga przyjaźni Krościenka i Szczawnicy czeka na dofinansowawanie

Fot. 2017.09.28 21:05 / news / czytano 2201 / opinie 0

Projekt "Modernizacja połączenia drogowego Pienińskich Parków Narodowych Etap II" ma szansę na dofinansowanie. W najbliższych dniach rozstrzygnie się sprawa dofinansowania wniosku, który złożył Powiatowy Zarząd Dróg w ramach programu Współpracy Transgraniczej Interreg V-A Polska - Słowacja.

Wniosek związany z drogą dojazdową do Szczawnicy został przygotowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D i Miasto i Gminę Szczawnica poprzez przygotowanie dokumentacji technicznej wraz z pozwoleniem na budowę oraz zadeklarowaniu przez poszczególne samorządy wkładu finansowego do realizacji zadania.

Całkowita długość przewidzianego do rozbudowy w ramach projektu odcinka drogi po polskiej stronie to 3 030 m, a zakres rzeczowy przebudowy obejmuje głównie wykonanie jezdni, nowych chodników dla pieszych, ścieżki rowerowej łączącej obydwie miejscowości. Planowany koszt robót budowlanych to ponad 12 mln zł z czego 85% ze środków Unii Europejskiej.
 
- To inwestycja długo oczekiwana i potrzebna, która zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo pieszym oraz rowerzystom oraz poprawi organizację ruchu samochodowego na tym odcinku - podkreśla burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij