Dwa pożary w noc sylwestrową - wójt dziękuje strażakom

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2016.01.05 17:45 / news / czytano 4421 / opinie 0

Dla dwóch rodzin z Ochotnicy Dolnej rok 2016 rozpoczął się tragicznie. Tuż po północy wybuchł groźny pożar w sołectwie Młynne – spłonęły zabudowania gospodarcze, a kilka godzin później ogień strawił drewniany budynek mieszkalny na osiedlu Ligasy.

"Straty byłyby o wiele większe, gdyż obydwa pożary miały miejsce w gęsto zabudowanych osiedlach i tylko błyskawiczna interwencja straży pożarnych zapobiegła kolejnym tragediom.
 
W imieniu mieszkańców gminy Ochotnica Dolna dziękuję oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy tj. Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej i Tylmanowej, oddziałom OSP z sąsiednich gmin oraz Straży Zawodowej z Nowego Targu, które wzięły udział w akcji ratunkowej. Jestem pełen podziwu, dla wszystkich strażaków za to, że nawet w tę szczególną Sylwestrową noc ich reakcja była niemal natychmiastowa.
 
Dziękuję za Wasze ogromne zaangażowanie, widziałem na własne oczy jak z pełnym poświęceniem walczyliście z żywiołem pomimo nocy, mrozu i trudnego terenu.
 
Jestem dumny ze wszystkich oddziałów Straży Pożarnej, przekonałem się jak wielu,często bardzo młodych ludzi spośród naszej społeczności czuje potrzebę niesienia pomocy innym.
 
Dziękuję, że jesteście z nami i dla nas".
 
Wójt Gminy Ochotnica Dolna
Stanisław Jurkowski
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij