Jarosław Kaczyński z wizytą w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.10.19 12:10 / news / czytano 6550 / opinie 0

W poniedziałek przed południem w Krościenku n.D prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, złożył wiązankę pod krzyżem upamiętniającym uprowadzenie i zabójstwo zamordowanego przed 31 laty ks. Jerzego Popiełuszki. Z Pienin prezes pojechał na Podhale - do Zakopanego.

Jarosław Kaczyński przywitany został dźwiękiem trombity, góralską muzyką, śpiewem, kwiatami i pienińską ciupagą - Witamy z otwartym sercem i radością. Pieniny przywitały prezesa najpiękniejszym krajobrazem jaki mają - mówiła Anna Paluch, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, inicjatorka spotkania.

Najpierw prezes PiS złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem ks. Popiełuszki, a następnie skierował kilka zdań do przybyłych parlamentarzystów, samorządowców i mieszkańców Pienin.

- Moja dzisiejsza krótka wizyta tutaj rozpoczęła się od wzruszającego momentu. Ks. Jerzy Popiełuszko, u którego mieszkałem w parafii św. Stanisława i widywałem go często, jest patronem naszej wolności a przede wszystkim solidarności - mówił Kaczyński. W swoich słowach zaznaczył, że stojąc przed pomnikiem księdza, pomyślał o tym, że Polska powinna stać się krajem sprawiedliwym i że ta sprawiedliwość będzie służyła budowaniu wspólnoty i rozwojowi. Podkreślił, że PiS ma zamiar wyprostować polską drogę a 25. października będzie momentem zwrotnym, bo potrzeba państwa polskiego, które będzie służyło wszystkim.

W ciepłych słowach wypowiedział się o Annie Paluch, zaznaczając, że pienińska ziemia ma w posłance wspaniałego reprezentanta, dzielnego, odważnego i energicznego, która nadal musi służyć tej ziemi. - Macie tutaj w Krościenku znakomitą przedstawicielkę, powinniście Bogu za nią dziękować - mówił Kaczyński. 

Prezesa przywitał także wójt Jan Dyda, który zaznaczył, że Krościenko pamięta o wydarzeniach sprzed 30 laty. Wyraził nadzieję, że prezes będzie częściej gościł w Krościenku, a o sprawach ważnych dla miejscowości, z pomocą poseł Anny Paluch, będzie mowa jeszcze nie raz.

Z Krościenka Jarosław Kaczyński pojechał do Zakopanego.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij