Działania SMOG na terenie powiatu nowotarskiego

Fot. 2019.02.28 17:08 / news / czytano 686 / opinie 0

Wczoraj policjanci na terenie powiatu nowotarskiego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". 

Celem działań było eliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Funkcjonariusze skontrolowali 77 pojazdów, przeprowadzili 21 pomiarów analizatorem spalin i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. 

W działania włączyli się również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.  Podczas kontroli każdorazowo sprawdzany był stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy i policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem na terenie miejscowości Szczawnica i Krościenko łącznie zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i nieprawidłowości w zakresie emisji spalin oraz ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu. 

Po godzinie 9.00 w Krościenku nad Dunajcem kierujący bmw, 54-letni mieszkaniec gminy Krościenko miał 0.35 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kierujący fiatem z gminy Nowy Targ miał 0.23 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu (art. 87§1 k.w.) grozi grzywna do 5 000 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.  

Po godzinie 10.00 w Szczawnicy kierujący citroenem, 35-latek z powiatu nowosądeckiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna w ogóle nie posiadał dokumentów i uprawnień do kierowania. Za stan techniczny citroena funkcjonariusze wirtualnie zatrzymali dowód rejestracyjny. 35-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (art. 178a k.k.) grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Natomiast w Jabłonce po godzinie 9.00  policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym volkswagenem, który jechał w kierunku Krakowa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za wskazanym pojazdem i już po chwili zatrzymali volkswagena. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Jabłonka. Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości (art. 178a k.k.), za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dzięki prawidłowej i godnej pochwały reakcji obywatelskiej, wyeliminowano z ruchu nietrzeźwego kierującego. Kierujący pod wpływem alkoholu są bardzo dużym zagrożeniem zarówno dla siebie, jaki pozostałych uczestników ruchu drogowego. 
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij