Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem Szczawnicy

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2013.06.05 13:30 / news / czytano 2035 / opinie 0

W trakcie trzech kongresowych dni od 13 do 15 maja br., wypełnionych niemal setką sesji tematycznych i licznymi wydarzeniami towarzyszącymi, poruszono tematy najważniejsze dla polskiej, europejskiej i światowej gospodarki.

Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica Tomasz Hurkała w imieniu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP skupiającego 36 Uzdrowisk Polski prezentował na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach funkcje i wpływ rozwoju Uzdrowisk Polski na rozwój gospodarczy regionu. Jako przykład gminy, która dzięki zrównoważonemu rozwojowi wpłynęła na rozwój regionu przytoczył Szczawnicę, która dzięki temu zaistniała na tak ważnej międzynarodowej imprezie.  

Europejski Kongres Gospodarczy pozostaje najbardziej znaczącym tego typu wydarzeniem w Europie Centralnej, ważnym dla całej Europy. Jednocześnie impreza zyskuje wymiar globalny. W trakcie trzech dni kongresowych poruszono tematy najważniejsze dla polskiej, europejskiej i światowej gospodarki. Debaty, toczące się w jedenastu lokalizacjach z udziałem 700 panelistów i 6 tysięcy gości, były okazją do dialogu i skonfrontowania wizji europejskich polityków oraz reprezentantów środowiska biznesowego i nauki. Jego uczestnikami byli m.in.: Jerzy Buzek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Tomáš Malatinský - Minister Gospodarki Słowacji, Martin Kuba - Minister Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, Janusz Piechociński - Wicepremier, Minister Gospodarki RP, Mihaly Varga - Minister Gospodarki Narodowej Węgier, Varujan Vosganian - Minister Gospodarki Rumunii, Janusz Lewandowski -  Komisarz UE ds. Budżetu i Programowania Finansowego, Andris Piebalgs - Komisarz UE ds. Rozwoju, Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP w latach 1995-2005, Pierre Buhler - Ambasador Francji w Polsce, Marcin Korolec - Minister Środowiska RP.

- Mój udział w Kongresie to wielka korzyść przede wszystkim dla Szczawnicy, która dzięki temu dała się poznać jako nowoczesne, wielofunkcyjne i przystosowane do potrzeb każdego uzdrowisko na miarę Europy. Jest to zarazem dowód, iż Szczawnicą można się chwalić nie tylko w Polsce, ale również na imprezach międzynarodowych co znaczy, że jej rozwój idzie w dobrą stronę – podkreśla Tomasz Hurkała.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij