Gmina Czorsztyn: Kobieta zawalczy o fotel wójta

Fot. 2018.09.10 15:58 / news / czytano 1551 / opinie 0

Janina Plewa wieloletnia dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gminie Czorsztyn potwierdza swoją kandydaturę w wyborach na wójta gminy Czorsztyn.

Pani Janina Plewa z Kluszkowiec jest pewnym kontrkandydatem obecnego wójta Tadeusza Wacha. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina Naszym Domem. Udało jej się pozyskać 11 kandydatów na radnych, chociaż ich kandydatury można zgłaszać do 17 września. W samorządzie gminnym przepracowała 41 lat, przez 36 lat była dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w gminie.

Obecny wójt Tadeusz Wach z Maniów potwierdza, że będzie po raz trzeci ubiegał się o stanowisko wójta gminy. Podobnie jak cztery lata temu nie należy do żadnej partii politycznej, a kandyduje z Komitetu Wyborczego Związku Podhalan. Przed 4 laty Tadeusz Wach był jedynym kandydatem, otrzymał wtedy 1716 głosów na "tak" (blisko 80%).

Nadal nie są znane oficjalnie nazwiska kandydatów, których wystawi z ramienia partii w Pieninach Prawo i Sprawiedliwość.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij