Gmina Łapsze Niżne uruchomi bezpłatny system powiadamiania mieszkańców

Fot. 2013.04.26 23:12 / news / czytano 1594 / opinie 1

System wykorzystywany będzie do celów ostrzegawczych i informacyjnych. Informacje docierać będą do każdego zarejestrowanego użytkownika w wybrany przez niego sposób, bezpłatnie i co najważniejsze natychmiast. 

Do systemu będzie mógł zapisać się każdy mieszkaniec gminy albo turysta, który będzie chciał otrzymywać informacje na swój telefon komórkowy, mail lub za pośrednictwem portali społecznościowych. 

- System ma usprawnić ochronę mienia i życia ludzkiego w sytuacjach kryzysowych, ale też będzie wykorzystywany do informowania o różnych wydarzeniach na terenie gminy zarówno mieszkańców jak i turystów – zapewnia wójt Paweł Dziuban.

Mieszkańcy za pomocą systemu będą powiadamiani o sytuacjach kryzysowych, poważnej awarii, ostrzeżeniach meteorologicznych albo o innym ważnym wydarzeniu gminnym. Otrzymywanie ostrzeżeń lub informacji w ramach systemu będzie bezpłatne. Użytkownik poniesie jedynie koszt przy rejestracji wysyłając SMS-a z telefonu komórkowego. Koszt usługi uzależniony będzie od stawek ustalonych przez operatora danej sieci komórkowej.

Autor: mw
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

ziom2013.04.27 07:04
to rozumiem, gmina się stara
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij