W Krośnicy powstaje nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku

Fot. 2018.04.20 20:06 / news / czytano 1316 / opinie 0

W Krośnicy na placu obok Ochotniczej Straży Pożarnej powstaje altana rekreacyjna.

Ze  środków PROW 2014-2020 - podziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” za pośrednictwem Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” Ochotnicza Straż Pożarna w Krośnicy buduje altanę rekreacyjną.
 
Wniosek do LGD „ Gorce-Pieniny” został złożony w lipcu 2017 r. Przeszedł pozytywną weryfikację przez Urząd Marszałkowski i w grudniu 2017 roku została podpisana umowa na realizację obiektu. Projekt zakłada budowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej altany rekreacyjnej, będącego miejscem do organizowania imprez kulturalnych. Wykonawca zadania jest firma” „Tom-BUD” Tomasz Jankowski z Krośnicy. 

Sołectwo Krośnica jest miejscowością turystyczną, brak odpowiedniej infrastruktury utrudnia nam organizowanie imprez, dlatego tez zdecydowaliśmy o budowie altany ogólnodostępnej - stwierdza Prezes OSP Krośnica p.Krzysztof Górecki i podkreśla, że duża pomoc pracowników gminy przy sporządzeniu wniosku pozwoliła na osiągniecie sukcesu konkursowego.
 
Planowany termin wykonania inwestycji to czerwiec, jednak znaczny postęp prac znacznie skróci ten termin.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij