Gmina Ochotnica Dolna inwestuje w straż

Fot. 2013.05.10 21:18 / news / czytano 1924 / opinie 0

Środki finansowe w wysokości 15 tys. złotych zostaną przekazane z budżetu gminy na zakup samochodu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Na ostatniej sesji Rady Gminy radni jednogłośnie podjęli decyzję o przekazaniu środków finansowych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na zakup nowego samochodu rozpoznawczo–ratowniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu. Szczegółowe warunki i termin udzielania dofinansowania określone będą w porozumieniu zawartym pomiędzy Wójtem Gminy a Komendantem Powiatowym PSP w Nowym Targu. 

W zamian za udzieloną pomoc finansową Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu zadeklarowała nieodpłatne przekazanie swojego używanego Land Rovera z 1994 roku jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Górnej.

Ochotniccy radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany budżetu na 2013 rok i przesunięcia środków w budżecie w kwocie 30 tys. złotych dla OSP Tylmanowa, która bierze udział w konkursie „Małopolskie Remizy 2013” na budowę lub remont remiz strażackich. - Wniosek złożyła OSP Tylmanowa a nie Gmina, w związku z tym straż musi mieć zabezpieczony wkład własny do tego projektu i w ramach swoich środków dostaną 30 tys. dotacji na realizację tego zadania. Jest to kwota, którą Tylmanowa posiada w ramach swojego budżetu. - zapewniała Skarbnik Gminy Agnieszka Zabrzewska.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij