Gruntowny remont odcinka drogi do Jaworek ukończony przed czasem

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.08.22 18:58 / news / czytano 2383 / opinie 1

W przedostatnim tygodniu sierpnia oddano do użytku nowo wyremontowany odcinek drogi gminnej biegnącej przez Jaworki. Środki na remont drogi tzw. Schetynówki pozyskano w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność i Rozwój.

Koszty całego projektu - „Przebudowa ciągu komunikacyjnego w sołectwie Jaworki obejmującego ulice Czarna Woda, Biała Woda, Pod Homolami i Zaskalskie” - wyniosły 1.200.000,00 zł w tym wkład własny Miasta i Gminy Szczawnica 840 000,00 zł. Od kwietnia do lipca b.r. trwały prace związane z remontem mostów, wymianą balustrad, montażem oświetlenia ulicznego, przebudową chodników, ścieżki rowerowej i nawierzchni oraz ustawieniem pionowych i poziomych znaków drogowych w kierunku Czarnej i Białej Wody oraz przy ulicy Zaskalskie.
 
Droga została „odebrana” przed czasem, gdyż termin realizacji zadania wyznaczono pierwotnie na dzień 30 października 2013 roku. Mieszkańcom Jaworek szczególnie imponuje ulica Czarna Woda w nowej odsłonie. Droga jest teraz szeroka na około 5 m, z obu stron ułożono chodniki, przygotowano grunt pod wodociąg i kanalizację. Remontów dokonano w porozumieniu z Powiatowym Zarządem Dróg, który to organ zobowiązał się oznakować wspomniane drogi ze środków własnych.

- Kompleksowa przebudowa drogi powiatowej była dla nas szczególnie istotna, głównie ze względu na natężony ruch turystyczny skierowany do Wąwozu Homole, Rezerwatu Biała Woda, czy też do atrakcyjnego centrum Jaworek z charakterystycznym rynkiem, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Dzięki takim programom udowadniamy, że nawet tak małe miejscowości jak nasza mogą rozwijać się z roku na rok coraz bardziej ulepszając tym samym poruszanie się turystom po Szczawnicy i jej okolicach, aby w całej okazałości móc podziwiać jej piękno. - mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Napraw i przebudowy dróg dokonała firma Zi-Bud. Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje program Schetynówka, taka miejscowość jak Jaworki zyskała nowy, estetyczny wygląd. Od teraz turysta, wjeżdżając do Jaworek podziwia nie tylko centrum z eleganckim ryneczkiem, ale i komfortowo podróżuje w kierunku Czarnej czy Białej Wody.




Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Łasicowaty2013.08.22 21:08
jak my tam wozili materiał na tą budowę totaki gościu latał i udawał, że kieruje ruchem xD
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij