I etap remontu kościoła zakończony

Fot. 2017.10.17 07:55 / news / czytano 1920 / opinie 0

Pomyślnie zakończył się I etap remontu zabytkowego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.

Remont wykonany został dzięki dofinansowaniu z budżetu Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. Wykonane prace obejmowały wymianę pokrycia dachu z gontu, wymianę instalacji odgromowej, wymianę rynien i rur spustowych, remont więźby dachowej nad kruchtą południowa. Całkowity koszt zadania wyniósł 233 tys. zł. Dofinansowanie od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie wyniosło 100 tys. zł.

Warto zaznaczyć, iż kościół wybudowano na przełomie  XIII/ XIV w. Jest on jednym z najbardziej znanych oraz cenionych zabytków polskich z punktu widzenia wartości dziedzictwa kulturowego i jego wartości artystycznej i historycznej. Wymaga jednak gruntownego remontu. Parafia czyni starania o pozyskanie kolejnych środków finansowych na dokończenie wszystkich zaplanowanych prac remontowych.

Autor: oprac.red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij