Spotkanie ze sztuką w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2012.02.05 00:00 / news / czytano 3675 / opinie 0

W pierwszą sobotę lutego odbyła się reaktywacja miejsca wystawowego dla artystów pienińskich w "Klasycznej" w Krościenku.

Pierwsza po dłuższej przerwie wystawa prezentuje prace pt. "Strachy" autorstwa Henryka Zachwiei Baltazara ze Szczawnicy. Spotkanie poprzedziła, ze względu na panujące warunki, krótka promocja książki wydawnictwa Astraia o kościele Wszystkich Świętych w Krościenku, podczas której, po krótkiej przygrywce na organach prezesa Rafała Monity, odbył się ciekawy wykład prof. Andrzeja Skorupy o historii kościoła i jego wnętrzu, w którym podkreślił także unikatową wartość historyczną tego najważniejszego zabytku w Krościenku. Licznie zgromadzona publiczność przeszła następnie do "Klasycznej", gdzie przy dźwiękach kapeli Jaśka Kubika Stowarzyszenie podpisało umowę o współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku, następnie uroczyście otwarto wystawę "Strachy" prezentującą strachy na wróble malowane na szkle oraz rzeźbione. Umowa daje Stowarzyszeniu możliwość prezentacji prac swoich członków, jednocześnie czyniąc "Klasyczną" przyszłym miejscem edukacyjnym i promującym kulturę pienińską.

Autor: R. Monita
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij