Spotkanie Noworoczne członków pienińskiego oddziału PTTK

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.01.26 13:30 / news / czytano 3563 / opinie 0

W niedzielne popołudnie członkowie krościeńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego zgromadzili się siedzibie biura, by podsumować miniony 2014 rok oraz porozmawiać o planach na obecny 2015.

Była to też okazja do wspólnego śpiewania kolęd, posłuchania muzyki granej przez Marka Salamona i Jana Scheiki. Prezes oddziału Barbara Szela powitała zebranych i złożyła im noworoczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Pani Prezes wraziła życzenie, by oddział pieniński rozwijał się nadal i pozyskiwał nowych członków. Legitymacja członkowską otrzymała 7-letnia Paulina Słowik, dla której Stanisław Jabłoński, również członek oddziału, napisał specjalny okolicznościowy wiersz, a Wiktor Ćwiertniewicz przygotował prezentację fotograficzną z wycieczek, w których dzielnie uczestniczyła Paulina. 

Podkreślić należy, że działacze oddziału przez cały rok organizują wiele imprez turystycznych i krajoznawczych. Ich działalność jest widoczna i wykorzystywana przez mieszkańców jak i osoby przebywające czasowo w Pieniny i okolice chociażby na szlakach. Przez ostatnie dwa lata członkowie oddziału odnowili w 90% drogowskazy i oznakowania szlaków. W tym celu przewędrowali pieszo z niezbędnymi akcesoriami około 57 kilometrów.

Koło PTTK w Krościenku n.D zrzesza w tej chwili 51 członków, w roku 2014 wspólnie zorganizowali około 20 wycieczek pieszych, co roku jesienią są inicjatorami i organizatorami Rajdu Górskiego "Szlakami Partyzantów" przez tereny Gorców i Pienin. Przy oddziale istnieje też koło przewodników beskidzkich.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij