Jesteśmy dla Mieszkańców, nie dla siebie

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2014.12.15 13:07 / news / czytano 2557 / opinie 0

Podczas zaprzysiężenia Jakub Jamróz wójt Gminy Łapsze Niżne mówił m.in. o współpracy, potencjale turystycznym gminy i planach na najbliższe cztery lata. Całość przemówienia wójta publikujemy dla Państwa poniżej.

Pani Przewodnicząca,
Szanowna Rado,
Mieszkańcy Naszej Gminy, 
Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas tej kampanii wyborczej. W szczególności dziękuję wyborcom, którzy zdecydowali się oddać swój cenny głos na moją skromną osobę.

Jestem tu dzięki mieszkańcom i dla mieszkańców. Dlatego też sprawowanie funkcji Wójta będę prowadził w duchu poszanowania godności ludzkiej, poszanowania odmienności poglądów i uważnego wsłuchiwania się w to co inni mają mi do powiedzenia. Hasło, które mi towarzyszyło podczas  kampanii wyborczej „Bliżej ludzi” będzie mottem przewodnim mojej pracy dla naszej gminy. Sprawowanie władzy w gminie  przez różnych wójtów traktuję jak sztafetę – każdy z uczestników był ważny, każdy na pewno się starał, każdy miał wpływ na końcowy wynik. 
 
Przed kilkoma dniami zwyczajnie zgodnie z zasadami demokracji przejąłem pałeczkę od Pana Pawła Dziubana i obiecuję, że moja zmiana da z siebie 100% aby rozwijać gminę Łapsze Niżne maksymalnie wykorzystując szanse jakie przed nią stoją. Przy tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim uczestników tej sztafety, tj. Panu  Wendelinowi Habrowi, Panu Antoniemu Kapołce i Panu Pawłowi Dziubanowi. 

Deklaruję Państwu chęć bardzo dobrej współpracy z Radą Gminy Łapsze Niżne, Sołtysami, Radami Sołeckimi, oraz z wszystkimi Mieszkańcami gminy. Pełniąc funkcję Wójta będę pamiętał, że na szczególną uwagę zasługują Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Ludowe Kluby Sportowe, organizacje pozarządowe.
 
Nasza Gmina posiada ogromny potencjał, przede wszystkim w nas – ludziach, ale też, w swojej przepięknej lokalizacji, która ogromnie sprzyja rozwojowi turystyki – wspólnie będziemy stymulować ten rozwój. W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej nasz kraj uzyska setki miliardów złotych na rozwój w latach 2014-2020. Z odpowiedzialnym za to zespołem dołożymy wszelkich starań aby gminie Łapsze Niżne trafił się jak największy kawałek z tego tortu.
 
Szanowna Rado! Proszę Was o współpracę. Chcę dziś powiedzieć bardzo dobitnie – nie jesteśmy tu dla siebie. Jesteśmy tu dla Mieszkańców gminy Łapsze Niżne. Chcę aby Mieszkańcy nie mieli cienia wątpliwości co do transparentności naszych działań. Dlatego proszę Was już na dzisiejszej uroczystej sesji, abyśmy wszyscy zobowiązali się do tego, że niezwłocznie dokonamy zmian w wymaganych dokumentach i rozpoczniemy wideo rejestrację posiedzeń Rady Gminy, ich publikację na stronie internetowej, oraz publikację statystyki głosowań. Nie możemy mieć przed Mieszkańcami gminy Łapsze Niżne tajemnic jak dla nich sprawujemy powierzone nam funkcje. Dołożę wszelkich starań, aby pozycja Gminy Łapsze Niżne wzrosła, nie tylko w Powiecie Nowotarskim, ale całym województwie małopolskim – Mieszkańcy naszej gminy po prostu na to zasługują! Mam świadomość wielkości otrzymanego zaufania i zrobię wszystko, aby nie zawieść Państwa oczekiwań i nadziei. 

Tak mi do pomóż Bóg!

Jakub Marek Jamróz
Wójt Gminy Łapsze Niżne
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij