Wizyta studyjna dziennikarzy w Gminie Łapsze Niżne

Fot. Julian Kowalczyk, Katarzyna Burak-Pearce 2018.03.12 16:54 / news / czytano 845 / opinie 0

Ubiegły weekend upłynął pod znakiem wizyty studyjnej dziennikarzy na terenie Gminy Łapsze Niżne. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”, którego partnerem wiodącym jest LGD Spisz-Podhale, w partnerstwie z czterema sąsiadującymi ze sobą gminami: Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska, Nowy Targ oraz Wielka Frankowa.

Założeniem projektu jest stworzenie oraz promocja systemu tras turystycznych, powiązanych ze sobą i obejmujących teren Spisza i Podhala. Wizyta studyjna została tak zaplanowana, aby podczas trzydniowego pobytu, zaproszeni reporterzy mogli zobaczyć najbardziej atrakcyjne miejsca w poszczególnych gminach. W naszej gminie była to wizyta na Zamku Dunajec, gdzie Wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz oficjalnie przywitał zgromadzonych gości, następnie odbyło się zwiedzanie średniowiecznej twierdzy w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika.

Kolejnym punktem w programie była Zapora w Niedzicy. Zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi historii jej powstawania oraz funkcjonowania okazało się naprawdę fascynujące, a oprowadzający Pan Arkadiusz Czarnecki wykazał się olbrzymią wiedzą w temacie. A co ważne był w stanie przekazać te informacje w sposób ciekawy i przystępny nawet dla laików.

Drugi dzień wizyty dziennikarze rozpoczęli od wyjazdu na Słowację, do Doliny Bachledzkiej, gdzie znajduje się „Ścieżka w koronach drzew Bachledka”. Jak na zamówienie wiatr rozwiał chmury i wyszło słońce, które dodatkowo uprzyjemniło spacer nad lasem oraz podziwianie okolicznych krajobrazów z 32 metrowej wieży, stanowiącej zwieńczenie ścieżki. Po południu dziennikarze udali się na wypoczynek w ciepłych wodach Term w Bukowinie Tatrzańskiej, a wieczorem wzięli udział w kluczowym wydarzeniu - konferencji. Główny koordynato projektu, Pan Wiesław Parzygnat podsumował dotychczas zrealizowane działania, w tym opracowanie strony internetowej: www.spisz-podhale.pl, stworzone filmy promocyjne wraz z bogatym materiałem fotograficznym, aplikację mobilną Spisz i Podhale, nowo powstały paszport turystyczny oraz materiały w postaci gadżetów promocyjnych, przeznaczonych dla turystów, którzy zdecydują się odwiedzić nasze piękne rejony. Po wystąpieniu koordynatora przyszedł czas na prezentację atrakcji poszczególnych gmin przez obecnych Wójtów oraz ich Przedstawicieli. Na niedzielę zaplanowano wizytę w Łopusznej, wraz ze zwiedzaniem Tischnerówki oraz Dworu Tetmajerów. Tym samym wizyta dobiegła końca.

Mamy wielką nadzieję, że dla obecnych przedstawicieli zarówno polskich jak i słowackich czasopism, rozgłośni radiowych oraz telewizyjnych, wizyta studyjna na naszym terenie stanowiła ciekawe doświadczenie oraz pozwoliła im, chociaż w niewielkim stopniu doświadczyć bogactwa, jakie ma do zaoferowania region Spisza i Podhala. Życzymy sobie, aby wieść o tym bogactwie rozeszła się szeroko w świat! Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia projektowej strony internetowej: www.spisz-podhale.pl oraz zapoznania się z jej treścią oraz dostępnymi narzędziami, które mają służyć promocji naszego regionu. Wizyta studyjna była częścią zaplanowanych działań, które mogą być zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Wartość całkowita mikroprojektu to 96 545,77 euro.

Źródło: UG Łapsze Niżne
Zdjęcia: Julian Kowalczyk, Katarzyna Burak-Pearce
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij