Kanalizacja = kradzież? Są ulotki informacyjne, będzie petycja

Fot. 2015.10.29 07:34 / news / czytano 4247 / opinie 0

Ponad 265 osób przyłączyło się do grupy, która na facebooku protestuje przeciwko wysokiej opłacie za ścieki, pobieranej przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne obsługującej w naszym regionie m.in. Miasto i Gminę Szczawnica, Krościenko n.D, Czorsztyn i Łapsze Niżne.

Grupa utworzona została 25. października a już skupia ponad 250 osób, których z każdym dniem przybywa."Wpuszczeni w kanal...izację" walczy o realną stawkę za odprowadzenie ścieków w powiecie nowotarskim.

Oto kilka wpisów:

"Walczymy o realną stawkę za odprowadzenie ścieków w powiecie nowotarskim. Panuje tutaj PPK czyli Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne - monopolista dyktujący niedopuszczalne ceny. Razem możemy to zmienić. Zapraszamy mieszkańców Szczawnicy, Krościenka, Łapsze, Szaflar, Czarnego Dunajca, Czorsztyna, Poronina".

"Wczoraj starszy pan nam powiedział: "Tak, jest drogo, bo oni inwestują". Ale to wcale nie 'oni', czyli PPK Sp. z o.o. MY sami za to płacimy, razem z Unią Europejską. Unia płaci za 65% inwestycji. Całkowity koszt inwestycji w Szczawnica/Jaworki/Szlachtowa to około 45.000.000 zł. Gdy odejmiemy to co Unia dofundowała, zostaje 15.000.000 zł. Z tego rozumiemy, że ta kwota zostaje do spłacenia.
Zrobiliśmy surową kalkulację:
Zakładając, że:
- jest około 20.000 rodzin/budynków podpiętych pod PPK Sp. z o.o. ;
- płacą oni średnio 1.200 zł za ścieki rocznie, 
- przy czym stawki w PPK są średnio o 40% wyższe niż gdzie indziej, licząc koszt odprowadzenie ścieków 7-8 zł na m3, a nie 11.
Oznacza to, że:
- z tych 1.200 zł każda rodzina nadpłaca około 375 zł rocznie;
- 20.000 x 375 zł = 7.500.000 zł. 
Wniosek: Wtedy w ciągu dwóch lat całe 15 milionów zostaje spłacone. 
A CZY PO ZAKOŃCZENIU I SPŁACENIU INWESTYCJI STAWKI IDĄ W DÓŁ? KTO W TO WIERZY!??"
 
W Szczawnicy krążą już pierwsze ulotki informacyjne i wiszą plakaty. Na listopad przygotowana zostanie petycja, pod którą będą mogli podpisać się mieszkańcy gmin obsługiwanych przez nowotarską spółkę.
 

 

Autor: Oprac. red.
Źródło: FB, mat.prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij