Nie-pokój nauczycielski - wystawa ośmiu

Fot. Anna Borkowska 2013.10.23 08:30 / news / czytano 5962 / opinie 0

Od 22 października do 15 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem można oglądać sztukę tworzoną przez ośmiu nauczycieli z terenu krościeńskiej Gminy.

Organizatorkami wystawy są nauczycielki Szkoły Podstawowej w Krościenku: Anna Malinowska, Ewa Majerczak, Elżbieta Kubik i Krystyna Walosik. W tym roku po raz ósmy przygotowały wystawę prac nauczycieli mieszkających lub pracujących na terenie Gminy Krościenko. Współorganizatorami wystawy jest GCK w Krościenku n/D i Stowarzyszenie Artystów Pienińskich.

Andrzej Beliczyński – malarstwo (akwarele)
Anna Malinowska – malarstwo (olejne)
Franciszek Kolkowicz – malarstwo
Krystyna Kolkowicz – rysunek
Elżbieta Kubik  - haft matematyczny
Ewa Majerczak – malarstwo
Emilia Sadzikowska – rękodzieło artystyczne 
Krystyna Walosik – haft krzyżykowy

Większość prac powstała w tym roku. Wystawę otwarli: Anna Malinowska przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Klub Twórczy w Szczawnicy, Andrzej Beliczyński Prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury Józef Szałwia. 

- Nasze prace wypływają z potrzeb estetycznych i są wyrazem drzemiących w nas pasji, marzeń i przeżyć, którymi chcemy podzielić się z innymi. Ukazują naszą wrażliwość na piękno otaczającego świata. Są naszym drugim ja - powiedziała Anna Malinowska, z zawodu nauczycielka języka angielskiego a z zamiłowania malarka, otwierając wystawę. 

Organizatorki dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie na wernisaż – swoją obecnością. Wystawa będzie czynna do 15. listopada 2013 w godzinach pracy GCK.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij