Karpacki Wyścig Kurierów 2 maja w Szczawnicy

Fot. 2018.03.17 21:51 / news / czytano 795 / opinie 0

3 kraje, 6 dni wyścigowych, 7 etapów, 22 górskie premie, blisko 950 kilometrów i Szczawnica jako jeden ze współorganizatorów - tak w skrócie zapowiada się 35 edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. 


Kolarze rywalizować będą na karpackich szosach na przełomie kwietnia i maja, w trakcie których rozegranych zostanie siedem etapów na terenie Węgier, Słowacji i Polski. W tym roku "Karpacki" rozpocznie się na Węgrzech 150 kilometrowym etapem z Veszprem do Papy, natomiast etap 5 poprowadzi ze Szczawnicy do Nowego Sącza i liczyć będzie 166 kilometrów na których wyznaczonych zostało pięć premiowanych podjazdów. 

Wyścig jest jedną z największych imprez dla kolarzy poniżej 23 roku życia rozgrywanych na europejskim gruncie. Długa trasa i różnorodność profili pozwala zbierać młodzieżowcom cenne doświadczenie, nabywać cennych umiejętności i nierzadko sięgać po pierwsze w karierze sukcesy, które w przyszłości otwierają drzwi do wielkiego kolarskiego świata. Na Karpackim Wyścigu były "szlifowane talenty" m.in. Mauritiusa Lammertinka, Erika Baski, Gregora Muhlbergera, Koena Bouwmana czy Enrica Masa.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij