Szkoła Podstawowa z Ochotnicy Dolnej zorganizowała niedzielne popołudnie dla dzieci

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.07.02 11:58 / news / czytano 4055 / opinie 0

Niedzielny festyn przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej dostarczył dzieciom wiele radości i nowych doświadczeń.

Impreza zorganizowana przez szkołę była pełna atrakcji. Dla wielu dzieci był to pierwszy raz, kiedy strzelali z łuku, pistoletu paintballowego, czy wspinali się na specjalnie w tym celu przygotowanej  ściance wspinaczkowej. Wszystko rozpoczęło się meczem uczniów ze szkół podstawowych na przyszkolnym Orliku. Systematycznie członkowie ekipy Bartosza Ciesielki z Mountain Touch uruchamiali kolejne punkty sportowo-rekreacyjne dla dzieciaków i ich rodziców. 

Tuż obok boiska rozłożone zostały folie, po których dzieci konkurowały w ślizgu na przystosowanych do tego dmuchanych materacach, najlepsze wyniki przekraczały siedem metrów. Na boisku do koszykówki mały zdalnie sterowany co chwilę przez kogoś innego samochodzik, przemierzał tor z przeszkodami. Duża kolejka chętnych ustawiała się do konkurencji strzelania z łuku i pistoletu paintballowego, z którego trzeba było żółtymi kulkami trafiać do czerwonych butelek. W międzyczasie rozegrany został bieg na orientacje, którego trasa liczyła 2400 metry, w planie były też konkursy; chodzenie na szczudłach, bieg z zamkniętymi oczami, bieg w workach oraz rzut podkową. Wszystkie wyniki konkurencji były skrupulatnie notowane, w celu wyłonienia pod koniec imprezy liderów. Odbył się pokaz Parkour - pochodzącej z Francji formy aktywności fizycznej, której główną ideą jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Przeszkody znalazły się na przyszkolnym placu zabaw wraz z dwiema dodatkowo specjalnie przygotowanymi na potrzeby pokazu. 

Około godziny szesnastej na „Orliku” zaprezentowała się duma Ochotnicy Dolnej - Grupa Starscheer prowadzona przez Mirosława Haczka. Trzeba przypomnieć, że z XVI Mistrzostw Polski cheerleaderki z Ochotnicy wróciły z czterema tytułami. Swój program artystyczny pokazała starsza i młodsza grupa wygimnastykowanych dziewczynek.

Na dwóch stanowiskach dzieci mogły pomalować sobie twarze w przeróżne wzory a już odpłatnie skorzystać z mini parku rozrywki, z dużą dmuchaną zjeżdżalnią i trampoliną. 

Wszystkie atrakcje sportowo-rekreacyjne były darmowe a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał Bartosz Ciesielka, który tak podsumowuje niedzielny festyn: - Impreza, którą organizowaliśmy wraz ze Szkołą Podstawową w Ochotnicy to naprawdę rewelacyjna inicjatywa. Staraliśmy się aktywować nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy mieli okazję spędzić aktywnie czas ze swoimi pociechami. Organizatorzy już zapraszają na imprezę w przyszłym roku.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij