Większość radnych za absolutorium dla wójta

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.06.26 17:18 / news / czytano 2875 / opinie 9

Stanisław Gawęda Wójt Gminy Krościenko n/D większością głosów radnych uzyskał absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Dwóch radnych "wstrzymało" się od głosu, jeden, pomimo obecności na sesji, nie brał udziału w głosowaniu.

Budżet Krościenka po stronie dochodów zamknął się kwotą 18.750.052,31 złotych, wydatki natomiast 18.746.494.26 złotych. Na koniec 2013 roku poziom zadłużenia gminy kształtował się w granicach limitu ustalonego przepisami art. 170 ustawy o finansach publicznych. Łączna kwota długu gminy z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek wynosiła na koniec roku 10.375.688,00 złotych.

Wójt gminy podziękował pracownikom urzędu, sołtysom, dyrektorom i kierownikom jednostek organizacyjnych i całej Radzie Gminy. - Istotnym elementem oceny pracy za miniony rok jest opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, ale i mieszkańców gminy, którzy taką ocenę wystawią nam za kilka miesięcy – podkreślił Stanisław Gawęda.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

XXL2014.06.29 11:06
pan przewodniczący chciał ugrać coś przedszkolem dla siebie nie konsultował swoich posunięć z radą obiecywał matką z Krośnicy gruszki na wierzbie które nie poparte były żadnymi logicznymi argumentami współczuję Krośnicy tak "wspaniałego" a przede wszystkim elokwentnego zarówno Sołtysa jak i Radnego a tak na marginesie - sprzedaje się tylko star .......................
wies2014.06.28 07:06
Tak wszystkim dziękować będzie za przedszkole na krosnicy a szczególnie radnym(ej) za poparcie wniosku przewodniczącego .Hańba dla krosnicy radna-bezradna !!!
Szczawnica i Łapsze2014.06.28 01:06
Szczawnica i Łapsze jednogłośnie za absolutorium. Także w Krościenku ani RIO ani nikt z radnych nie miał zastrzeżeń do budżetu.
Joachim2014.06.28 01:06
Tak jak PO i Psl obsiada za tuskiem tak i wojtowe ludzie i ci podobni jak z psl daja ku mojemu zdziwieniu poparcie dla wojta.Normalnie wstyd.Jak sie okazuje ci radni z opozycji na ktorych oddalem glos to bydlo skonczone.Nie po to zmarnowalem na was glos!
jeronimo2014.06.27 13:06
Popieram post "Prenca Trzoski". Czerwona kartka dla wójta i jego klakierów z rady. Turyści w dalszym ciągu zatrzymują się z przymusu w Krościenku tylko wtedy, jak rondo jest zakorkowane. Przecież ta gmina powinna żyć z turystyki. Nieliczni turyści, którzy tu przyjeżdżają to tylko dzięki dogodnej lokalizacji miejscowości na wypady w góry i niższym cenom niż są w Szczawnicy, a nie dzięki wójtowi, czy radzie. Ilość środków pozyskanych z Unii z przeznaczeniem na rozwój turystyki w Krościenku =ŻENADA!!!
swój2014.06.27 13:06
Niektórzy radni mają już inne zdanie to widać, tylko tchórze boją się go zaprezentować. Jeden mądry Darek, który wie o co zapytać i nie boi się ani wójta ani krzykliwego przewodniczącego. Szkoda tylko ,że straciliśmy tyle lat dla "swojego chłopa", który podszedł poklepał po ramieniu i wykorzystując gminę dla siebie udawał "swojego" a uczciwi mieszkańcy wierzyli, że robi dobrze. W roku wyborczym wzięli się bardzo do roboty, drogi , sala gimnastyczna ,festyny i inne " cuda " inwestycyjne. Ale swoista hucpa, brak elementarnej kultury osobistej ,chamstwo, lekceważenie podatników, nieracjonalne rozdawanie pieniędzy podatników, kłamstwa to wszystko bilansuje się na N I E E E !!!!! T E J W Ł A D Z Y i niektórym klakierom.
Prenc Trzoska2014.06.27 00:06
W związku z tym że trwa piłkarski mundial mam nadzieję że na jesieni wyborcy postawią wójtowi i jego ekipie odpowiednią ocenę - czerwoną kartkę. Nie wybierać go bo jemu zależy tylko dociągnąć do emeryturki, która zresztą już się zbliża. Będzie siedział i czekał na wysługę lat a nie zajmował się gminą. Mówię nie!
Jasne2014.06.26 19:06
Ciekawe kto powie dość, nie rozbawiaj mnie góral... Większości jest dobrze, bo rodzinki etaty mają. A "okolice"się cieszą bo parę metrów drogi jest i wierzą, że gmina inwestuje...
Góral2014.06.26 18:06
Za kilka miesięcy to mieszkańcy powiedzą dość :D!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij