Wytyczono nowe trasy turystyczne (piesze) w Gminie Czorsztyn

Fot. Aneta Markus 2015.07.24 12:17 / news / czytano 7905 / opinie 0

Przy współpracy Gminy Czorsztyn oraz PTTK o/Pieniński w Krościenku n/D w paśmie Gorc, a konkretnie na terenie Gminy Czorsztyn powstały kolejne szlaki górskie.

Trzy nowe trasy dla entuzjastów pieszych wędrówek dochodzą do głównego beskidzkiego szlaku i obejmują odcinki:

- Huba - pod Kotelnicą -  szlak oznaczony kolorem niebieskim o dł. 3 km, którego szczególnym atutem jest rozległa panorama od Pienin, przez Tatry do Babiej Góry, z rozpościerającym się jeziorem czorsztyńskim u podnóży

Maniowy - polana Kudów-  szlak zielony o dł. 7 km. Szlak zróżnicowany. W dolnej i górnej części przepleciony widokowymi polanami, z których rozlega się widok od Pienin, przez Tatry, Jezioro Czorsztyńskie, zamki aż po Babią Górę.  

Osada turystyczna Czorsztyn Kluszkowce - Jaworzyny Ochotnickie – Lubań - szlak żółty o dł. 8,7 km to najłagodniejszy szlak na Lubań. Dolna część szlaku przebiega obok Rezerwatu Modrzewie, gdzie znajduje się ścieżka przyrodnicza z przystankami, pięknie opisanymi tablicami informacyjnymi oraz ławeczkami, skąd można podziwiać Tatry, jezioro, czy też zamki.

Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, zostały profesjonalnie wyznaczone i oznakowane, tak by zapewnić bezpieczne i spokojne przebycie trasy, każdemu turyście bez względu na jego poziom doświadczenia, czy umiejętności. Każda z tras oferuje nieco inne doznania; od spokojnej wędrówki przez zabytkowy skansen, z widokiem na rozlegające się tuż obok jezioro po ostrzejsze podejście wśród cienia drzew oraz odgłosów lasu dla tych bardziej wprawionych. Niewątpliwe nie sposób nie napomknąć o niezapomnianej panoramie, jaka rozpościera się przed oczami turysty na szczycie wsi Huba, gdzie aż na Kudów prowadzi szlak niebieski. 

Pisać można by wiele, jednak tylko samodzielne pokonanie wzniesień dostarczyć może prawdziwych emocji i satysfakcji. Zatem na szlak…. wędrowcy i piechurzy! Miłośnikom górskich szlaków, którzy bezinteresownie podjęli się tyczenia oraz znakowania serdecznie dziękujemy. Poniżej zamieszczamy mapę z przebiegiem tras oraz galerię zdjęć, jaka powstała podczas ich znakowania.

Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij