Kluszkowce: Zakonnik podejrzany o molestowanie

Fot. 2016.04.19 12:14 / news / czytano 4748 / opinie 0

Prokuratura w Nowym Targu wszczęła postępowanie przeciwko ojcu Grzegorzowi Z. z zakonu Karmelitów Bosych, który był katechetą w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach podejrzanemu o molestowanie dziewczynek.

Zakonnik pracował w miejscowej parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, został usunięty od pełnienia obowiązków kapłańskich.

Zawiadomienie o potencjalnym molestowaniu dziewczynek prokuratura otrzymała wczoraj, w poniedziałek 18. kwietnia br.

- Najpierw interweniowali rodzice, a formalne zawiadomienie wpłynęło na policję od dyrektor szkoły w Kluszkowcach - mówi prokurator Józef Palenik. Zaznacza także, że trwają czynności prokuratorskie, bo sprawa jest bardzo świeża. W najbliższym czasie dziewczynki, w obecności biegłego psychologa, zostaną przesłuchane przez sąd. Przesłuchany zostanie także zakonnik.

Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij