Krościenko: Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.09.04 19:45 / news / czytano 3384 / opinie 0

Dzisiaj uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok szkolny. W dawnym budynku krościeńskiego gimnazjum od 1 września mieści się 8 klasowa szkoła powszechna, w której oprócz klas gimnazjalnych powstały klasy 1,4 i 7. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego poprzedziły msze święte, po których uczniowie zgromadzili się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Zarówno uczniów jak i nauczycieli przywitał dyrektor Krzysztof Koper. Odczytał on także specjalny  list i życzenia od minister edukacji. 

-  Życzę, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były dla każdego źródłem satysfakcji i dodawały motywacji do dalszych działań”– napisała minister Anna Zalewska w życzeniach do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i pracowników szkół z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

Spotkanie było także okazją do wspomnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej i refleksji nad demokracją i wolnością. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij